Yılda En Kaç Kere Doktora Gidilmeli?

Haziran 30, 20200Check-Up

Yılda En Kaç Kere Doktora Gidilmeli?

Haziran 30, 2020 0
doktor.jpeg

İnsanlar zaman zaman sağlık sorunları ile uğraşmak durumunda kalabiliyorlar. Bir sağlık problemimiz olmasa da yıl içinde mutlaka kontrollerimizi yaptırmalıyız. Herhangi bir sağlık problemini önceden fark etmek hastalığın erken tanısında bize yardımcı olur. Yılda en az iki kere kontrollerimizi yaptırmalıyız. Kontroller sırasında check up yaptırmak tüm vücudumuzda karşılaşabileceğimiz her türlü hastalığı ortaya koyar.

Check Up Yaptırmanın Faydaları

  • En başta hastalığı erken teşhis etmede önemli rol oynar. Teşhis, tedavinin ilk adımıdır. Erken teşhis hayat kurtarır.
  • Hastalığın yayılmasını önleyebilir. Hastalık teşhis edildiğinde erken aşamalarda çok daha kolay önlemler alarak etkin bir tedaviyle hastalığın yayılmasının önüne geçilebilir.
  • Aile öyküsünde bulunan hastalıklar öncelikle incelenir. Şeker, tansiyon, böbrek rahatsızlıkları, kan tetkikleri bu aşamada önemlidir.
  • Hastanın bir şikâyeti söz konusu olmasa bile bazı hastalıklar kendini belli etmeden ilerleyebilmektedir. Bu hastalıklar hayati önem taşıyor olabilir. Hastalık ilerledikçe alınacak önlem ve tedbirler azalmaktadır. Sağlık ciddiye alınması gereken bir konudur. Bu konuda kendinizi ihmal etmeyin.
  • Yaş ilerledikçe kontroller sıklaştırılmalı ve cinsiyete göre de kontroller yapılmalıdır. Burada check up doktorlara tek tek muayene olmaktansa bütün kontroller tek bir birim altında sağlanmaktadır.
  • Farklı doktorlara farklı zamanlarda günlerce kontrol olmak yerine bir birime kontrol olarak para ve zaman kaybı önlenmiş olur.
  • Check up testleri, ayrı ayrı özel hastanelerde yapıldığında oldukça maliyetlidir ancak tek bir program altında toplandığında oldukça cüzi miktarlara danışmanlarınızla sahip olabilirsiniz.

Kontrollerinizi Aksatmayın

Yılda en az iki kere doktora göründünüz. Sonrasında yapılan tetkiklerle herhangi bir doktora yönlendirilirseniz mutlaka doktorunuza başvurun. Kadınların özellikle 35 yaşından sonra kontrollerini sıklaştırması gerekir. Diş muayenenizi de 6 ayda bir mutlaka yaptırın. Yaş ilerledikçe farklı hastalıklar ortaya çıkmaktadır. Bunun önüne erken geçilmesi hayatınızı kurtarabilir. Bunun için de her ne kadar önemsenmese de check up önemli bir yer tutar. Teşhis ve tedavi atmamız gereken en önemli adımlardır. Sağlığınızı önemseyin. Kendinize gereken önemi verin. Muayene olmaktan korkmayın. Erken teşhis hayat kurtarır!


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×