Uzun Yaşamanın Sırrı Sağlıkta

Haziran 29, 20200Check-Up

Uzun Yaşamanın Sırrı Sağlıkta

Haziran 29, 2020 0
yaşam.jpg

Uzun yaşamak isteyenlerin metabolizmalarının kuvvetli olduğu bilinen bir gerçektir. Sağlıklı insanlar hem uzun hem de kaliteli bir yaşam süreceklerdir. Checkup yaptırarak hastalıklara karşı erken tanı konulup, önlem alınabilecektir. Yaşlılıkta sağlam bir bedene sahip olmanın en önemli yolu gençken bazı önlemleri almaktan geçecektir. Spor yapmak metabolizmayı kuvvetlendirip, hastalıklara karşı vücudu dirençli kılacaktır. Kaliteli ve yeterli sürede alınacak uyku miktarı da vücut için önem taşıyacaktır. Dengeli beslenme ve hareketli bir yaşam da vücudu dirençli kılacaktır. Fastfood yiyeceklerden kaçınmak, mineral, protein ve vitaminlerce zengin gıdaları yeterli miktarda almak sağlık için en önemli şartlardandır. Tüm bu hususlara riayet edilse bile bazı genetik rahatsızlıklar da olabilecektir. Bu açıdan düşünüldüğünde düzenli olarak yaptırılacak tarama testlerinin önemi büyüktür.

Periyodik Olarak Yapılacak Checkup Programları

Düzenli aralıklarla checkup yaptırmak hem fiziki hem de manevi yönden önem taşıyacaktır. Belli bir hastalığın şüphesi varsa bunu checkup yaptırmadan öğrenmek zordur. Hastalığın olmadığını checkup sonunda öğrenmek kişiyi rahatlatacaktır. Şayet test sonuçları olumsuz olan kişiler de çıkan sonuçlara göre direkt tedaviye başlayacaktır. Bu sayede erken tanı ile hastalığın seyri olumlu yönde değişecektir. Kişinin ortalama yaşam süresini uzatmanın en önemli yolu tedavi ile sağlıklı bir yaşamdan geçecektir. Tanı, teşhis konularında erken hareket etmek son derece önem taşıyacaktır. Bu nedenle en az senede bir sefer checkup yaptırılması önerilir. Checkup programları ile kan tahlilleri, kardiyoloji ve ultrasonografi tetkikleri yapılacaktır.

Erken Tanının Önemi

Checkup yaptırarak kan, karaciğer, börek rahatsızlıkları tespit edilebilir. Hipertansiyon tespiti ve kardiyolojik tetkikler yapılacaktır. Özellikle kanser taramalarında erken tanı son derece önem taşıyacaktır. Genetik rahatsızlıklar da tarama testleri ile ortaya çıkacaktır. Guatr, kolesterol ölçümleri ve gerekiyorsa müdahaleler de checkup programları sayesinde ortaya çıkacaktır. Gelişmiş ülkelerde ortalama yaşam süresinin az gelişmiş ülkelere nazaran yüksek olmasının pek çok nedeni bulunur. Bunların başında da checkup bilincinin bu ülkelerde gelişmiş olması gelmektedir. Kaliteli bir yaşam, sağlıklı bir bünye ile mümkün olacaktır. Beslenme ve spor kadar düzenli yaptırılacak tetkiklerin de önemi son derece fazladır.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×