Tüm Batın Ultrasonu

Haziran 29, 20200Check-Up

Tüm Batın Ultrasonu

Haziran 29, 2020 0
tüm.jpg

Karın ağrısı, şişkinliği, sindirim sorunları gibi sorunlar farklı hastalıkların sonucunda ortaya çıkabilir. Öte yandan hastadaki yorgunluk ve halsizlik ve bazı cilt sorunları da başka organlardaki sorunlardan kaynaklanabilir. Mesela karaciğer rahatsızlıkları özellikle yüz bölgesinde ciddi sonuçlar ortaya çıkarır. Mide ve akciğerlerimiz arasında da sandığımızdan daha farklı bir ilişki vardır. Bütün iç organlarımız her zaman değişikliklere ve rahatsızlıklara maruz kalabilir. Bunların sonuçlarını biz hemen fark edemeyebiliriz. Bu yüzden tüm batın ultrasonu yaptırmak çok önemlidir. Bazı check up programlarında yer alan bu uygulama böbrek, karaciğer ve dalak gibi organlardaki rahatsızlıkları öğrenmenizi sağlar. Mide, bağırsak ve diğer iç organlardaki sorunlar hakkında da bilgi verebilir.

Tüm Batın Ultrasonu ile Neler Öğrenilebilir?

Bazen ufak bir tümör ya da iç organların hücrelerindeki aksaklıklar hemen fark edilmez. Siz bu konularda bir rahatsızlık hissetmeyebilirsiniz. Özellikle kötü huylu tümör gibi rahatsızlıkların en tehlikeli tarafı herhangi  bir belirtisi olmayan, sinsi hastalıklar olmasıdır. Böbrek ya da karaciğerinizde bu tarz bir rahatsızlık varsa hemen fark etmek için tüm batın ultrasonu gereklidir. Bu konu hemen her yaşta insan için önemlidir. Ama kanser türleri özellikle 35 yaş üstü için daha tehlikeli olduğundan bu yaş üstündeki hastaların mutlaka düzenli check up yaptırması gerekiyor. Karaciğer, dalak ve böbreklerinizin düzenli olarak kontrol edilmesi her türlü rahatsızlığın erken teşhisi için çok önemlidir. Kanser gibi bir hastalığın kesin bir tedavisi yoktur. Ama erken teşhis her zaman hayat kurtarır.

Karaciğer ve Böbrek Hastalıkları

Karaciğer yağlanması bugün pek çok hastada görülüyor. Bunun nedenleri arasında sağlıksız beslenme ve alkol ilk sıralarda geliyor. Ama bunlar olmasa da bazı kişiler yaşam koşullarının ağır olması ve yoğun stres nedeniyle bu hastalığa maruz kalabilir. Böbrek taşı ve böbrek üstü bezlerindeki değişiklikler de daha sonradan yaşantımızı olumsuz etkileyen sonuçlara yol açabilir. Bütün bunlar kontrol edilirse ve erken müdahale edilirse daha çabuk çözülebilecek sorunlar. Kist, tümör ve buna benzer değişikliklerin de erkenden kontrol edilmesi için içerisinde tüm batın ultrasonunun da yer aldığı check up uygulamalarına başvurabilirsiniz.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×