Standart Check Up Nedir?

Temmuz 20, 20200Check-Up

Standart Check Up Nedir?

Temmuz 20, 2020 0
99c61595c63c4b04fc40b2cb2d491907.jpg

Standart check up işlemi bazı adımlar ile uygulanır. İlk olarak hastanın klinik geçmişi alınır. Tıbbi kayıtlarda var olan bilgiler güncellenir. Önceki sağlık taramaların tüm sonuçları araştırılır ve toplanır. Tansiyon ölçümleri, mamografi sonuçları ve kanser markerları değerlendirilir. Aile üyelerinde görülen kalıtsal hastalıklar değerlendirilir. Kşiin hangi hastalıklara yatkın olduğu incelenir ve bu hastalıkların taraması yapılır.  Alkol, sigara ve uyuşturucu gibi madde kullanımının olup oladığı sorgulanır. Bağırsak hareketleri, idrara çıkma ve uyku fonksiyonu problemleri araştırılır. Standart check up işlemi daha genel taramaları içerir. Vücut sistemleri ve kan değerleri incelenir.

Check Up Koruyucu Hizmet Sağlar Mı?

Toplum genelinde check up uygulamasının sadece hastalıkların teşhisi için yapıldığına dair yanlış bilgi dolaşır. Uygulanan tetkikler sonucunda elde edilen verilen ile koruyucu sağlık hizmetleri sunulur. İşlemi yapan hastane hizmetleri verir. Koruyucu sağlık hizmetleri ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruyu hekiminize danışabilirsiniz. Vitamin takviyeleri, sıvı alımına yardımcı olma, aşı uygulamaları, diyet programlarının düzenlenmesi, günlük egzersiz önerileri hepsi koruyucu uygulamalardır. Tetkik sonuçlarına göre fizik tedavi uzmanı ve diyetisyenler ile görüşebilirsiniz.

Enfeksiyon hastalıklarından korunmak için antikor parametreleri belirli bir değerin üzerinde tutulur. Beslenme alışkanlıkları hayatımızı önemli ölçüde etkiler bu nedenle diyet uzmanından danışmanlık almalısınız. Alkol ve sigara alışkanlığından kurtulamayan kişiler için psikolojik destek verilir. Sağlık taramasını yaptırdığınız hastanede koruyucu hizmetleri alırsanız gelişmeleri daha doğru takip edebilirsiniz. Tedavinin önemli olduğu kadar hastalıkların kontrol altında tutulması da önemlidir. Bu nedenle yılda bir saatinizi kendinize ayırmalısınız.

Aşı İhtiyacınızı Öğrenin

Aşı uygulamaları ülkemizde sağlık bakanlığının takvimi ile çocukluk döneminde tamamlanır. Yaşın ilerlemesi, geçirilen hastalıklar ve kalıtsal nedenler ile ilerleyen dönemlerde hatırlatma dozları uygulanmalıdır. Check up işlemi sırasında aşı ihtiyacınızın olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Doktorunuz tetkiklerinizi değerlendirerek aşı ihtiyacınız hakkında bilgi verir. Genel olarak uygulanan aşılar Hepatit B, Pnömokok Aşısı ve Kızamık aşılarıdır. Bulaşıcı hastalıklar toplum genelini etkileyen hastalıklardır. Bu nedenle aşı olduğunuz zaman sadece kendi sağlığınızı koruma altına almış olmazsınız. Aynı zamanda bulaşıcı hastalıkların topluma yayılmasını engellersiniz


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×