Merak Ettikleriniz

Sıkca Sorulan Sorular

15 Yıllık tecrübe ve uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz! Ziyaretciler tarafından sıkça sorulan sorular ve cevapları burada bulabilirsiniz.

Üyelerimizden
gelen sorular

Check-Up ile ilgili sık sorulan soruların yanıtlarını aşağıda bulabilirsiniz.

  • CHECK-UP NEDİR?
  • CHECK-UP NE ZAMAN YAPTIRILMALIDIR?
  • CHECK-UP SÜRECİ NASIL İŞLEMEKTEDİR?
  • CHECK-UP BİZE NELER SAĞLAMAKTADIR?
  • CHECK-UP’A GELMEDEN ÖNCE NE YAPILMALIDIR?
  • CHECK-UP’TA HANGİ HASTALIKLAR TESPİT EDİLEBİLİR?
CHECK-UP NEDİR?

Türkçeye çevrildiğinde “Genel Sağlık Taraması” anlamına gelen Check-up, sağlık sorunu olan ya da olmayan bir bireyin hastalıklarının erkenden tespit edilip önlem almaya yarayan genel sağlık taramasıdır. Check-up her yaşa, cinsiyete ve kalıtsal hastalılara özel olarak yapılır ve sonucunda hastalıklara erken teşhis koymak hedeflenir.

CHECK-UP NE ZAMAN YAPTIRILMALIDIR?

Açıkçası Check-up yaptırmanın belirli bir zamanı yok. Uzmanlar her bireyin yılda bir kez check-up yaptırmasını öneriyor. Çocukluk döneminden itibaren yaptırılan check-up’larda, küçük değişimler bile ileriki zamanlarda büyük hastalıkların tetikçisi olabiliyor. Bunun önüne geçmek için her yıl düzenli olarak check-up yaptırmalısınız.

CHECK-UP SÜRECİ NASIL İŞLEMEKTEDİR?

Check-up sanıldığı kadar zor ve uzun süren bir işlem değildir. Yapılan testlere göre değişse de genel olarak check-up’ın yapılması birkaç saat sürmektedir. Kanınızdan alınan örneklerle laboratuvar sonuçların çıkması ise 4-5 günü bulmaktadır.

CHECK-UP BİZE NELER SAĞLAMAKTADIR?

Check up testleri sayesinde, sağlıklı bireylerin ileriki dönemlerde ortaya çıkabilecek hastalık belirtilerini tespit edilmekte ve erken teşhis koyulmaktadır. Bu erken teşhisler sayesinde hastalık büyümeden önlem alınır ve hastalığın ortaya çıkması engellenir. Yani check-up bizlere sağlıklı bir yaşam sağlamaktadır.

CHECK-UP’A GELMEDEN ÖNCE NE YAPILMALIDIR?

Check-up testlerinde kan tahlili yapılacağı için değerlerinizin doğal görünmesi gerekmektedir. Randevunuz sabah saatlerinde ise gece 12’den önce yemek yemeyin ve çok az su için. Eğer randevunuz öğleden sonra ise kahvaltı yapmadan gelin. Randevunuzdan önce en az 12 saat sigara, 72 saat alkol tüketmeyin. Kadınlar için regl dönemindeyseniz randevunuzu erteleyin. Aynı şekilde belirli bir hastalık neticesinde ilaç kullanıyorsanız randevunuzu ertelemeniz gerekmektedir.

CHECK-UP’TA HANGİ HASTALIKLAR TESPİT EDİLEBİLİR?

Yaptırdığınız check-up testi ve yaş grubunuza göre değişmekle birlikte, genel olarak yaygın hastalıklardan olan kolesterol, şeker hastalığı (diyabet), akciğer hastalıkları, tansiyon rahatsızlıkları, böbrek hastalıkları, kalp rahatsızlıkları, bulaşıcı hastalıklar, erkekler için prostat, kadınları için meme ve kadın hastalıkları ve bunu gibi birçok hastalık check up testleri sayesinde erkenden tespit edilebilir.
Bize Ulaşın

Gelip merkezimizi ziyaret edin ya da istediğiniz zaman bize bir e-posta gönderin. Ziyaretcilerimizden gelen her türlü öneriye açığız.


Adres

Türkiye’nin tüm illerinde anlaşmalı Hastane ve Kurumlarla hizmet vermekteyiz


Bizi Arayın

0850 533 1 444


Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Sıkcasorulan sorular

Check-Up ile ilgili daha detaylı sık sorulan soruların yanıtlarını burada bulabilirsiniz.

  • CHECK-UP SÜRECİMİZ NEDİR?
  • CHECK-UP KANSER TARAMA TESTLERİNİN İÇERİĞİ NELERDİR?
  • ÇOCUKLAR İÇİN CHECK-UP GEREKLİ MİDİR?
  • CHECK-UP SONUÇLARI NEREDE DEĞERLENDİRMEKTEDİR?
CHECK-UP SÜRECİMİZ NEDİR?

Karşılama
Hastanemizin check-up bölümünde sizi karşılar ve sizi en iyi şekilde ağırlarız.

Doktor Kontrolü
Check-up işlemlerinizin tamamı ve doktor kontrolleriniz, check-up uzmanları tarafından size özel olarak hazırlanır.

Check-up Uzmanı
Check-up uzmanlarımız , check-up paketlerini size özel olarak hazırlar ve check-up süreci hakkında bilgi verir.

Destek Ekibimiz
Check-up sürecini daha kolay atlatmanız için destek ekibimiz, size özel olarak psikolojik yardım sağlamaktadır.

Kan Tahlili
Check-up sürecimiz ilk olarak kan tahlilleri ile başlamaktadır.

Radyoloji
Check-up paketinizin içerisinde MR, USG veya BT varsa radyoloji hekimlerimiz size yardımcı olacaktır.

Süreç Takibi
Check-up süreci boyunca hekimlerimiz sizi gelişmelerden haberdar etmektedir.

Check-up Sonuçları
Check-up sonuçlarınız rapor haline getirilerek uzman tavsiyesi eşliğinde size teslim edilmektedir.

CHECK-UP KANSER TARAMA TESTLERİNİN İÇERİĞİ NELERDİR?

Check-up’ta kanser tarama testleri, yaşa ve cinsiyete özel olarak yapılmaktadır. Yaşınıza göre gerçekleşme riski bulundurduğunuz kanser tarama testleri uygulanmaktadır. Kanserde erken teşhis tedavinin başarı oranını arttırmaktadır. Bu sebeple alanında uzman doktorlarımız kanser testleri ile özel olarak ilgilenmekte ve kanser belirtisi tespit ettiği takdirde kan testiniz ile detaylı inceleme başlatmaktadır.

ÇOCUKLAR İÇİN CHECK-UP GEREKLİ MİDİR?

Çocuklar için check up taraması oldukça önemlidir. İki yaşından yedi yaşına kadar en az bir kez, yirmi yaşına gelene kadar ise iki yılda bir check up taramasına girmeleri gerekmektedir. Kanser ve sarılık gibi hastalıkların çocukken ortaya çıkabildiğini unutmayın. Düzenli bir şekilde çocuğunuzu check up taramalarına sokun.

CHECK-UP SONUÇLARI NEREDE DEĞERLENDİRMEKTEDİR?

Check up sonuçları testler yapıldıktan sonra laboratuvar ortamında, uzman hekimler tarafından değerlendirilmektedir. Sonular testi yaptırdıktan sonra 4-5 gün içinde bildirilmektedir.


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×