Şekerin Vücuda Verdiği Zararlar

Kasım 16, 20200Check-Up

Şekerin Vücuda Verdiği Zararlar

Kasım 16, 2020 0
sekerin-zararlari-seker-vucuda-neler-yapiyor.jpg

Hayatımızda vazgeçilmez bir yere sahip olan şeker zararlı yiyeceklerin en başında geliyor. Günümüzde birçok insanın bağımlılık olarak gördüğü şeker türünün en kötüsü ise kimyasal yollarla beyazlatılmış olanlarıdır. Bunlar etrafa fazlasıyla tehlike saçmaktadır. Şekerin çok fazla zararları bulunmaktadır. Bu durumu belli bir yaş aralığı içerisindeyken önceden gidilmiş bir check up sayesinde öğrenebiliriz.

Kan Şekerinin Düşmesine Neden Oluyor?

Şeker genellikle anlık ihtiyacı giderse bile bir zaman sonra açlık ve açlık ile ilgili sorunlar dâhilinde karşımıza çıkabiliyor. Bağımlılık sorunu yaşatan şeker tüketimi ise şekere ihtiyaç duyulduğu zamanlar da kullanılmaması dâhilinde kan şekerinde bir takım değişikliklere ve buna bağlı olarak baş ağrısı, yorgunluk gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor.

DiyabetObezite ve Kap Hastalıkları Riskini Artırıyor

Şeker tüketiminin yanı sıra oluşabilecek hastalıkların en başında diyabet, obezite ve kap hastalıkları yer almaktadır. Seker tüketimini azaltmamanız hakinde ilerleyen yaşlarda bu tür hastalıklar ile karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksek olabilmektedir.

Cilt Sorunlarına Neden Olabiliyor

Şekerli yiyecekler yendiği zaman sivilce oluşumuna da neden olabiliyor. Kan şekeri ve insülin seviyesini birden yükselttiği için akne sorununa da yol açabiliyor.

Kansere Yol Açabiliyor

Obezite sorununa yol açan bu durum aynı zamanda kanser içinde geçerlidir. Binlerce insan üzerinde yapılan bir teste göre normal seviye üzerinde yapılan şeker tüketimi yemek borusu, plevral kanseri ve ince bağırsak kanseri üzerinde oldukça riskli olabilmektedir. Başka bir araştırmaya göre ise haftada 3 kez tüketilen çörek ve tatlı kurabiye kadınlarda rahim içi kanserine yakalanma riskini artırıyor.

Cildin Yaşlanma Hızını Artırıyor

Bilindiği gibi ciltteki kırışıklıkların tek nedeni yaşlanma değildir. Birçok nedene bağlı olabilmekle beraber beslenme düzeniyle doğrudan ilgilidir. Şeker tüketiminden dolayı vücutta neden olduğu AGE vücudun erken yaşlanmasına sebep olmaktadır. Bütün bu sorunlarla karşılaşmamak için araştırdığınız bir hastaneden daha önceden bir check up fiyatları alarak kontrol amaçlı tarama testi yaptırmaktır.

Her hastanenin kalitesine ve sizin yaptıracağınız test’e göre bu fiyat değişmektedir. Genellikle büyük şehirler için check up 2021 fiyatları aynı olsa bile büyük bir hastane ile diğer hastaneler arasında fark oldukça farklı olabilmektedir


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×