Prostat Neden Olur Nasıl Tedavi Edilir?

Haziran 24, 20200Check-Up

Prostat Neden Olur Nasıl Tedavi Edilir?

Haziran 24, 2020 0
prostst.jpg

Prostat mesane ve penis arasında yer alan ceviz ve fındık büyüklüğünde olan bir bezdir. Prostat spermi besleyen ve koruyan sıvıyı salgılar. Yani bir nevi prostat döllenme yoluna gidebilecek yolu açmaktadır. Spermi canlı tutan bir akışkan sıvıyı korumaktadır. Üreme sisteminin düzgün çalışmasında etkin bir rol oynamaktadır.

Prostat sadece erkeklerde görülmektedir. Prostat boşalma sırasında ceviz büyüklüğünde iken büzülür sıvıyı üretir (döllenme haznesi) içine çeker. Prostat boşalma sırasında mesane ve üretra arasındaki geniş açıklığı kapatarak spermin akışını hızlandırarak iter. Bu yüzden aynı anda idrar yapma ve boşalma imkansız hale gelir.

En Büyük Belirtileri Nelerdir? 

  • Zayıf veya yavaşlamış idrar akımı
  • İdrara çıkma zorluğu
  • Tamamlanmamış mesane boşalması hissi olması
  • Sık sık idrara çıkma
  • Devamlı olarak idrarda oluşan topraklanma ( İdrarda kum oluşması)
  • Sürekli olarak idrar yapıldığı halde yapılmama hissiyatı
  • Zayıf ve kesik kesik idrar akışı
  • Ağrılı ( Kas ağrısı) boşalma
  • Kasık, kalça, bel, sırt ve bacak ağrıları ( Tedavi ve erken tanı için yılda 2 defa check up yapılmalıdır.)

İlaçlı Tedavi 

İlaçlı tedavi genel olarak iyi huylu prostat da sonuç vermektedir. Kötü huylu prostat da sonuç vermemektedir. Yani kötü huylu prostat da kullanılabilecek bir tedavi yöntemi değildir. Bunu tedavi olduğumuz bir ürolog çeşitli testler sonucunda anlayabilir. Bu yöntemdeki en etkili ilaç ise ısı damla emici krem ilaçlarıdır.

Check Up İle Tespit Ve Tedavi

Prostat check up kelime anlamı itibari ile de prostatın tespit edilerek kontrol edilmesi anlamına gelmektedir. İyi ve kötü huylu prostatta kullanılacak olan bu tedavi en etkili yöntem olarak bilinmektedir. Avrupa sağlık biriminin açıklamasında erken tanı ve tedavi için check up yaptırmak en etkili yöntem olarak dile getirilmektedir. Kısacası yukarıda belirtilen belirtilerden bir tanesini bile yaşıyorsanız en yakın sağlık kuruluşunda bir üroloğa giderek check up yaptırmanız bu hastalıkta erken tedavinin ne denli hayat kurtardığını göreceksiniz. Siz de bu tedavi ile olası hastalıklarınızı önceden bilebilir ve daha iyi, daha hızlı tedavi olma fırsatından yararlanabilirsiniz.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×