Prostat Kanseri Neden Olur

Kasım 19, 20200Check-Up

Prostat Kanseri Neden Olur

Kasım 19, 2020 0
5c8dab6145d2a09e009ca9d0.jpg

Prostat hastalığı daha çok gelişmiş ülkelerde yaşayan erkeklerde sıklıkla görülmektedir. Çok sık görülen prostat kanseri Türkiye’de akciğer kanserinden sonra 2. görülen kanser olarak yerini almaktadır. Erken dönemde belirti vermediği için tanı yapılmakta oldukça geç kalınabilmektedir. Bu sebeple erkeklerin düzenli aralıklar ile prostat kanseri için bir check up yaptırması erken tanı için oldukça önemlidir. Çünkü hastalık ne kadar erken teşhis edilir ise tedavisi ve sağ kalma ihtimali o kadar yüksek olmaktadır.

Prostat Kanseri Nedir?

Erkek üreme organlarının bir parçası olan üreme bezi anormal ve kontrolsüz bir biçimde artması sebebi ile ortaya çıkan kötü huylu tümoral oluşumlara denilmektedir. Prostat bezi mesamenin altında bulunan be üretra ismi verilen idrar kanalını çevreleyen ceviz büyüklüğü de bir organdır.

Prostat Kanseri Belirtileri Nelerdir?

Bu durum genellikle hastalığın ilerleyen dönemlerinde görülmektedir. Hastalık oldukça sinsi bir şekilde ilerlediği için önceden fark edilmesi düzenli bir tarama ile belli olur. Hastalığın belirtileri karakteristik değildir. Bu yüzden başka prostat hastalıklarında da görülebilir.

Prostat kanserinin sık görülen belirtileri ise; idrar yapmada zorluk, sık idrara çıkma, dışkılama sırasında zorluk, idrar ya da menide kan, ereksiyon sorunları ve boşalmada ağrı bu belirtiler prostat büyümesi veya prostat iltihabı gibi diğer durumlar ile de ortaya çıkabilmektedir.

Bu belirtiler prostat kanserinin belirtileri değildir. Bu belirtilere sahip 10 kişiden en az 1 veya 2 kişi prostat kanseri olabilmektedir. Prostat kanseri kemiğe sıçrayabildiği için bel, bacak ve kalçada çok fazla ağrıya sebep olabilmektedir. Böyle olası bir durum ile karşı karşıya kaldığınız takdirde check up fiyatları alınarak en yakın zamanda test yaptırılmalıdır.

Genellikle bu durum daha çok özel hastanelerde aynı gün sonuçların çıkması bakımından daha çok tercih edilse de zaman zaman bu durum pahalı olabiliyor. Fakat check up fiyatları 2021 daha çok kapsamlı bir check up içeriği konusunda ve nerede yapılacağı konusunda farklılık gösterebiliyor. En önemlisi ise check up yapılacak hastanenin önceden araştırılmış olması ve fiyat bakımından bir kaç hastane ile iletişime geçilmesi bilgi açısından iyi olacaktır.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×