Önleyici Check Up Taramaları

Ağustos 5, 20200Check-Up

Önleyici Check Up Taramaları

Ağustos 5, 2020 0
NE9Ea4nn.jpg

Önleyici check up taramaları hastalığı engelleme ve bakım periyotlarını içerir ve bu hizmetleri üç aşamada gerçekleştirir. Aşamaların tamamı çok önemlidir. Birincil tarama, ikincil tarama ve üçüncül tarama şeklinde uygulanır. Birincil tarama kişilerin yaşam kalitesini düşürecek hastalıkların teşhisini içerir. Taramalar sırasında kişinin eksik olan aşıları tamamlanır ve bağışıklık sistemi güçlendirilir. Birincil taramalar tamamen koruma amacı ile uygulanır. İkincil tarama aşamasında risk faktörleri belirlenen hastalıkların üzerine gidilir. Hipertansiyon, kolesterol ve diyabet gibi hastalıkların kontrolü sağlanır. Kadınlarda serviks kanseri ve erkeklerde prostat kanseri taramaları uygulanır. Üçüncü sağlık taraması ise var olan hastalıkların semptomlarını azaltmak ve hastalığı kontrol altında tutmak amacı ile uygulanır. Kanseri yenen bir kişinin tekrar kanser hastalığına yakalanmasını engellemek için uygulanır.  Sağlık taramasının hangi türünün uygulanacağına uzman hekim karar verir. Hekim karar verirken hastanın ailesel etkenlerini ve sağlık durumunu göz önünde bulundurur.

Check Up Sırasında Müdahale Yapılır Mı?

Check up uygulamaları farklı tetkiklerden oluşur. Bu tetkikler uygulanırken aynı zamanda hastaya acil müdahalede bulunması gerekiyorsa hizmet verilir. Örneğin; kalp damarlarından herhangi birinin tıkalı olduğu gözlenmiş ise hemen anjio uygulaması yapılır ve açılabiliyorsa tıkalı olan damar açılır. Check up işlemi devam ederken kitle tespit edilmişse biyopsi uygulanır. Alınan örnek hemen patolojik inceleme için gönderilir. Bağışıklık sisteminde herhangi bir sorun varsa yine müdahale edilir. Tarama işlemi sadece hastalıkları teşhis etmek için uygulanmaz. Aynı zamanda hastalıkların tedavi hizmetlerini de içerir.

Check Up Fiyatları

Check up fiyatları işlemin uygulandığı merkezin konumuna, merkezin fiyat politikasına, tarama sırasında uygulanan müdahalelere, uygulanan tetkik sayısına, tetkik çeşidine ve sektörde verilen check up hizmeti fiyatlarına göre değişir. Yeni açılan hastaneler bu hizmetleri çok uygun fiyatlarda sunar. Ancak yeterli donanıma sahip olmayabilirler. Maddi kazanç elde etmeye çalışırken kayıp yaşamamak için emin olmalısınız. Hastanenin verdiği hizmetleri, sahip olduğu donanımları ve konumunu sorgulamalısınız. Hastanenin laboratuvarlarını ve check up hizmeti içerisinde yer alan uzman hekimleri öğrenmelisiniz. Uygun fiyatlarda kaliteli hizmet alabileceğiniz hastaneler bulunur. Bu hastaneler ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×