Kötü Kolesterol Nasıl Ortaya Çıkar?

Kasım 26, 20200Check-Up

Kötü Kolesterol Nasıl Ortaya Çıkar?

Kasım 26, 2020 0
yuksek-kolesterol-belirtileri-nelerdir-h1489048968-3641e0.jpg

Kolesterol, kanınızda bulunan bir çeşit maddedir. Ancak yüksek kolesterol değerleri kalp rahatsızlıklarının riskini artırabilir. Burada salınan yüksek kolesterol kötü kolesterolü ifade eder. Bunun için yılda düzenli olarak en az bir kez check up yaptırmanız kolesterol seviyenizi de dengede tutacaktır. Kolesterol hem iyi hem de kötüdür. Normal seviyelerde vücut için gerekli bir maddedir. Ancak yüksek seviyede bulunması insan sağlığı için oldukça tehlikelidir. Kolesterol vücutta bulunan ve sağlık için gerekli olan bir maddedir. Ancak yüksek olması görevlerini tam olarak yerine getiremediğini ifade eder. Bu durum ise aileden gelen bir husus değil ise doktorunuzun tavsiyesi ile kontrol altında tutulabilir.

Yüksek Kolesterole Ne Sebep Olur?

Kolesterol aslında vücudumuz için gerekli bir maddedir. Ancak kötü kolesterol sağlığınızı olumsuz yönde etkileyen bir durumu oluşturur. Bunun için düzenli bakımlar ve muayeneler oldukça önemlidir. Sağlığınız için check up fiyatları hakkında bilgi alarak düzenli olarak vücudunuzu takip etmelisiniz. Çünkü yüksek kolesterolün oldukça ciddi etkileri söz konusudur. İki tür kolesterol vardır. Bunlar ise;

  •  LDL veya kötü kolesterol olan sağlık için ciddi tehlike oluşturur.
  •  HDL veya iyi kolesterol olan vücudumuz için gerekli miktarda olması gerekeni ifade eder.

Yüksek kolesterol aileden gelen bir durum olabilir, ancak genellikle sağlıksız beslenme biçimi yaşam koşulları oluşturur.  Bu durum kontrol altına alınabilir ve tedavi edilebilir kılar. Sağlıklı beslenme tarzı, günlük yapılan egzersizler ve bunun yanı sıra doktorunuzun önereceği ilaçlar yüksek kolesterolü düşürmek için yardımcı olabilir.

Yüksek Kolesterol İçin Check Up Hizmetleri

Kötü kolesterolünüz olup olmadığını doktorunuza başvurarak öğrenebilirsiniz. Bir sağlık kuruluşu size hem check up fiyatları 2021 hakkında detaylı bilgi verecek hem de düzenli olarak kontrollerinizi gerçekleştirecektir. Yüksek kolesterolün hiçbir semptomu yoktur. Bunu ancak kan testleri ile anlayabilirsiniz. Test sonuçlarınız istenilen seviyede değilse, doktorunuz daha sık aralıklarla test yapmayı önerebilir. Özellikle aileden gelen kalıtsal rahatsızlıklarınız varsa doktor kontrolü altında olmak oldukça etkili olacaktır. Kolesterolünüzü düşürmek için doktorunuz size önerilerde bulunacaktır. Ancak kilolu biriyseniz mutlaka diyet yapmanız gerekecektir


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×