Kalp Krizinden Korunma Yolları

Haziran 20, 20200Check-Up

Kalp Krizinden Korunma Yolları

Haziran 20, 2020 0
kalp.jpg

Kalp krizinden korunmak için yıl içerisinde düzenli aralıklar ile check-up yaptırılmalıdır. Özellikle kalp rahatsızlığı olan kişiler, kalp krizi geçirip hayatını fonksiyonlarını kaybetmemek adına mutlaka yaptırmalıdır. Aile geçmişinde kalp rahatsızlığından dolayı anı ölümler yaşayan kişiler, 50 yaşın altında ani ölüm yaşayanlar dikkatli olmalıdır. Ani ölümlere sebep olabilecek, yaş aralığı fark etmeksizin check-up sayesinde yaşama geri dönebilir. Doğum esnasında rahatsızlık yaşayan kişilerin problemleri kolaylıkla ortaya çıkar. Çünkü doğum ile bağlantılı olan kalp damarlarında tıkanıklık oluşabilir.

Kalp Check Up Da Neler Yapılıyor?

Check up paketlerinde kişinin hastalık sürecine ve yaş aralığına bağlı olarak uygulamaları değişiyor. Kalp ve damar hastalıklarının gelişimi, damar içerisinde pıhtı gelişimi anomaline yönelik kan çalışmaları yapılıyor. Check-up tetkikleri, sağlık taramalarında önemli bir yere sahiptir. Ekokardiyografi diğer adı ile kalp ultrasonografi kalbin yapısını genel hatları ile ayrıntılı bir şekilde inceliyor. Kalp boşluğunda büyüme olup olmadığı ve kalbin performansı hakkında bilgi veriyor. Ayrıca kalbin kapakçıkları, duvar yapısı, kalp zarı ve kalbin içerisinden çıkan damarlar incelemeye alınır.

Üç Boyutlu Kardiyografi  İşlemi Nasıl Gerçekleştiriliyor?

Üç boyutlu çekimlerde, cerrah adeta göğüs kısmını açar. 3 boyutlu görüntü sayesinde, kalbin bütün zamanlardaki görünümü hakkında bilgi sahibi olunur. Kalp sonsuz olan bütün boyutlara çevrilip araştırılır. İnce kesitler, kan akışı ekrana yansıyor. İnsan sağlığına en fazla zarar veren kalp ve damar hastalıklarının tanısında kullanılıyor. Detaylı değerlendirme yapabilmek adına incelenir. Ekokardiyografi ile stres, kronik hastalık, kalp krizi oluşma riski, kroner anjiyografiler, diğer tıbbi rahatsızlıklar fark edilir. İlaç tedavisinin yeterli olmadığı balon ile damarın açılması da uygundur.

Kalp Check-up ve Erken Tanı

Toplumun sağlığı için en fazla riski kalp ve damar alanı oluşturuyor. Kalp hastalığı adeta sinsi bir şekilde ilerliyor. Buna bağlı olarak teşhis ve tedavisi geç anlaşılabiliyor. Fakat kişi yıl içerisinde düzenli olarak check-up yaptırırsa erkenden önlem alabilir. Kişi kalbine dair bir takim hisler ve rahatsızlık yasarsa mutlaka en yakın sağlık kuruluşundan yardım almalıdır. Kalpte oluşan yapısal değişimler genç yaslarda can kayıplarının oluşmasına neden olabilir. Risk almamak için check-up yaptırılmalı ve yakınlarımıza  da süreci anlatabilmeliyiz.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×