Kadınlar İçin En Uygun Check Up Paketleri

Haziran 20, 20200Check-Up

Kadınlar İçin En Uygun Check Up Paketleri

Haziran 20, 2020 0
kadın.jpg

Kadınlara özel olarak hazırlanan check-up paketleri sayesinde sağlık sorunlarının oluşması engellenmiş olur. Kişinin yaşadığı risk faktörüne bağlı olarak hekim aracılığı ile bir planlama yapılıyor. Kadınların yaş aralıklarına göre uygulanan paketlerde aynı değildir. Kadınlarda hastalık olarak %40 oranında dolaşım sistemi bozuklukları, %20 oranında tümör hastalıkları,%5 obezite yani endokrin bozukluklarıdır. Kadınlara özel check-up programları kardiyoloji, kadın doğumun muayene tetkiki, pap smearlar, hpv testleri, memenin radyoloji ile ilişkili testi uygulanıyor. Uygulanan bütün test ve  tetkiklerin 40 yaş öncesinde kadınlara uygulanması gerekiyor.

Kadın Check-up Programları İçerisinde Neler Yer Alıyor?

Check-up programları sayesinde önceden var olan riskli hastalıklar tespit edilir. Detaylı olarak yapılan muayeneler sağlık kontrollerini kapsamlı bir hale getiriyor. Muayeneler şu şekilde sıralanabilir: Check up muayenesi, kardiyolojik muayeneler, jinekolojik muayeneler, diyetisyenlerin görüşmeleri şeklinde sıralanabilir. Check-up sırasında vücut kompozisyon tanımlaması yapılıyor Örneğin günde 90 kez Vatan bir kalbin sağlıklı olup olmadığını anlamanın en sağlıklı yolu check-up yaptırabilmektir. Ekg, Efor içeren Ekg ve ekokardiygrafi olarak üçlü kombinasyon halindedir.

Radyolojik Tetkikler Neler İçeriyor?

Memenin Usgsi, Tiroit renkli usg, Momografiler check-up sırasında uygulanan radyolojik tetkikleri oluşturuyor. Muayene esnasında uygulanan tetkik, gizli olarak ilerleyen ve belirti vermeyen sinsi hastalıkların ortaya çıkmasına imkân tanır. Radyolojik tetkik; Tiroit usg’si, Tüm abdomenlerin usgleri, Meme usg, Kemik yoğunluğunun ayrıntılı ele alınması, femur ve lomber olacak şekilde kemik yoğunluğunun ölçülmesi, İki taraflı akciğer grafiğinin ölçülmesi şeklindedir. Kişiden alınan küçük örneklemeler büyük rahatsızlığın ilerlemesini önlüyor. Yapılan erken teşhisler her zaman için hayat kurtarmıştır. Bu nedenle hiçbir şekilde geç kalınmamalıdır.

Check-Up Programındaki Solunum ve Radyolojik Tetkikler

Diyabet varlığı, uygulanan jinekolojik tetkikler, oluşan vitamin-mineral eksiklikleri ve buna benzer rahatsızlıklar için laboratuar tetkikleri ile teşhis konulur ve gerekli uygulamalar yapılır. Sağlıklı yaşam çerçevesinde düzenli olarak kontrollerin yaptırılması gerekiyor. Çünkü nefes ve buna bağlı akciğer hastalıkları ilerlemeden solunum testleri de yapılmalıdır. Solunum testindeki amaç, nefes alıp verme sırasında solunum fonksiyonlarını yeterli bir şekilde saptayabilmektir. Sitopatoloji, kolonoskopi, sedasyon ve alerjiler diğer tetkikler arasında yer alıyor. Check-up sayesinde hastalık sorunlarınızdan hızlıca kurtulun.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×