İnsanın Günlük Kalori İhtiyacı Ne Kadardır?

Kasım 10, 20200Check-Up

İnsanın Günlük Kalori İhtiyacı Ne Kadardır?

Kasım 10, 2020 0
doktor-muayene.jpg

Günlük tükettiğimiz yiyecek miktarı, vücut fonksiyonları üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Çoğu yetişkinin metabolizmayı, kas aktivitesini ve beyin fonksiyonunu sürdürmek için minimum 2000 kaloriye ihtiyacı vardır. Fazla kalori vücudun dengesini bozacaktır. Bu nedenle eğer kalori alımınızda artış yaşıyorsanız ve bu durum sağlığınızı olumsuz yönde etkiliyorsa mutlaka bir check up yaptırarak doktorunuz ile birlikte bir yol çizebilirsiniz. Sürekli olarak ihtiyaç olandan fazla enerji alırsak kilo alınır.  Tersi bir durum ise yani çok az enerji alırsak kilo, yağ ve sonunda kas kütlesi kaybı yaşanır. İdeal bir günlük kalori alımı, diğer şeylerin yanı sıra bazı demografik özelliklere göre de değişiklik gösterir. Örneğin; yaş ve cinsiyet bu konuda belirleyici olabilir. Kadınlar erkeklere göre daha az kalori alırken erkeklerin daha fazla kalori alması gerekmektedir.

Günlük Kalori Alımı Ne Olmalıdır?

Kalori alımı son derece önemlidir. Çünkü sağlıklı bir insan gerektiğinden az ya da çok kalori alırsa ağırlığında değişikler yaşayacak bu durumda sağlığını ciddi şekilde etkileyecektir. Öncelikle herkes yılda en az bir defa tüm değerlerini kontrol ettirmelidir. Check up fiyatları yapılan uygulamanın kapsamına göre farklılık gösterir. Böylelikle sağlığınız her zaman kontrol altında olacaktır. Sağlıklı bir yaşam için alınan kalori büyük önem taşır. Kalori esas itibariyle enerjiyi ifade eder. Karbonhidratlar, proteinler ve yağlar alınan kalori miktarında önemli bileşenlerdir.

Günde Kaç Kalori Yemelisiniz?

Önerilen günlük kalori alımı, kişinin vücut kütlesi, boyu ve yaşına göre değişen bazal metabolizma hızına bağlı olarak bireyler arasında değişecektir. Gereken gıda enerjisi miktarı aynı zamanda cinsiyete ve fiziksel egzersizin kapsamına da bağlı olacaktır. Check up fiyatları 2021 hakkında detaylı bilgi alarak tüm değerlerinizi kontrol altında tutabilirsiniz. Yaşam tarzı seçimleri, sağlıklı bir kiloyu korumak için gereken kalori sayısı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Bazı insanlar sağlıklı bir kiloyu korumakta güçlük çeker. Bu nedenle doktorunuz ile yürüteceğiniz program size yardımcı olacaktır


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×