İnsan Kanser Olduğunu Hisseder mi?

Haziran 19, 20200Kanser Nedir

İnsan Kanser Olduğunu Hisseder mi?

Haziran 19, 2020 0
kanser-1.jpg

Kanser olmak yoğun bir tedavi sürecini ve tüm hayatınızı değiştirmenizi gerektirir. Bütün hayatınızı gözden geçirmenize neden olan bu hastalık günümüzde oldukça yaygındır. Nedeninin ve tedavisinin henüz kesin olarak saptanamadığı kanser gibi bir hastalığın herhangi bir tahlil, EKG, emar ve ultrason yaptırılmadan ve hatta biyopsi yaptırılmadan fark edilmesi mümkün değil. Kanserin en büyük belirtilerinden olan halsizlik ve yorgunluk genelde en son aşamalarında hissedilir. Kanserin ilerlemeden teşhis edilmesinin tek yöntemi check up uygulamasıdır. Bütün vücudun ve iç organların detaylı bir şekilde incelenmesi anlamına gelen check up özellikle kanser hastalıklarının teşhisinde büyük bir önem taşıyor.

Kanser Belirtileri

Bazen kanser hastalıkları kişinin birden bire kilo vermesi ve de kan tahlillerinde aşırı derecede kansız olduğunun anlaşılması ile ortaya çıkıyor. Kanserli hücrelerin vücudun kan üretim sistemini bozuyor ve düzgün çalışmasını engelliyor. Ama tesadüfen kan tahlili yaptırmaktansa tam anlamıyla bütün kontrollerinizin yapılması çok daha büyük bir role sahip. Çünkü kanser hissedilebilen bir hastalık değildir. Kişi kanser olduğunu anlayamaz. Üstelik hemen her yaşta insanın başına da gelebilir. Çocuklarınızın ya da aile büyüklerinizin de bu hastalığa yakalanıp yakalanmayacağı belli değildir. Ailesinde kanser geçmişi olan kişiler hem kendileri hem de bütün aile bireyleri için böyle bir risk olduğunu bilmeli ve düzenli olarak hem kendileri hem de ailesindekiler için check up yaptırmalıdır.

Kanser Tedavisi ve Erken Teşhis

Kanser kesin bir tedavisi olmayan bir hastalıktır. Sinsi ve çabuk ilerleyebilen bir hastalıktır. Pek çok türü olan bu hastalık da vücuttaki kanserli hücrelerin çoğalmaması için bir tedavi uygulanır. Bir çeşit vücuttaki büyümenin önlenmesi ve kanseri hücrelerin durdurulması hedeflenir. Tedavi her zaman başarılı olmayabilir. Ancak erken teşhisin kanser tedavisinde ne kadar önemli olduğu artık ispatlandı. Kemoterapi ve ışın yöntemleri kadar önemli olan konu erken teşhisidir. Kanser hastalarında erken teşhis hayat kurtarır. Erken teşhis için de yapılması gereken şey bütün organların dikkatli bir şekilde kontrol edilmesidir. İşte bunun için de check up çok önemlidir.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×