Geniz Eti Nedir?

Haziran 17, 20200Check-Up

Geniz Eti Nedir?

Haziran 17, 2020 0
genizeti.jpg

Sağlıklı bir hayat sürdürmek için doğru bir şekilde beslenmek ve spor yapmak gereklidir. Unutulmaması gereken bir konuda sağlıklı olan ya da olmayan tüm kişilerin yılda bir defa sağlık taraması olan check up yaptırmaları konusudur. Genel olarak çocuklarda görülen geniz eti problemi tüm hayatı olumsuz yönde etkileyen bir burun rahatsızlığıdır. Düzenli bir sistemle yaptırılan check up sayesinde geniz eti sorunu belirlenir ve yetişkin ya da çocuk hastaya gerekli olan tedavi, cerrahi operasyon önerilir. Çoğunlukla kulak burun boğaz doktoru tarafından yapılan tetkiklerde ortaya çıkan geniz eti hastalığı taşıyan kişinin nefes almasını zorlaştıran ve hiç istenmeyen bir rahatsızlıktır. Geniz eti rahatsızlığını daha hafif bir şekilde atlatmak için kesinlikle check up yaptırılmalıdır.

Geniz Eti Nefes Almaya Engel Oluyor

Burun içi konkasında yavaş bir seyirle oluşan geniz eti kişinin nefes, koku ve tat almasını engelleyen iyi huylu bir tümördür. Kulak burun boğaz doktoru tarafından burun içine yapılan endoskopik muayeneyle ön tanı konulur. Ancak uzman doktor tarafından isteği yapılan beyin tomografisi sayesinde hastaya geniz eti teşhisi konulur. Ancak bu aşamalarda yapılan sistemli bir check up taramasında da geniz eti olup olmadığı kısa bir sürede anlaşılır. Doktor burun içerisinde oluşan geniz etinin durumuna göre gerekli olan tedaviyi vererek hastayı rahatlatır. Kişilerin nefes almasını maksimum seviyede zorlaştıran geniz eti yapılan bir operasyonla normale döner.

Geniz Eti Tekrarlar mı?

Her rahatsızlıkta olduğu gibi geniz eti hastalığının da tekrarlama riski mutlaka vardır. Ancak geniz eti ameliyatı olan kişilerin kontrol amaçlı check up yaptırmaları kaçınılmazdır. Yapılan bu tarama sayesinde geniz etinin hangi aşamada olduğu anlaşılır. Genel olarak üzüm salkımı şeklinde oluşan geniz eti problemi çoğunlukla çocuklarda görülür. Erken tedavide başarı oranı oldukça yüksektir. Burun ve boğaz arasında oluşan bu et dokusu tüm hayatı perişan eden bir rahatsızlıktır. Burun içerisine giren bakterilerin enfeksiyona dönüşmesi ile oluşur. Geniz eti ve diğer tüm rahatsızlıkların erken teşhis edilmesi açısından check up yaptırmak hayati önem taşıyan bir konudur.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×