Eskişehir Check-Up Fiyatları

Haziran 16, 20200Check-Up

Eskişehir Check-Up Fiyatları

Haziran 16, 2020 0
2-2.jpg

Check-up, sağlıklı olan kişilerin sağlık durumlarının genel değerlendirmesi ve henüz şikâyete yol açmamış olması ihtimal hastalığın tarama ile yapılan erken tanısıdır. Check-up yaptırmak kişinin kendine ve sağlığına dikkat ve özen göstermesidir.

Bazı hastalıklar özellikle kanserde erken teşhis çok önemlidir. Hastalıklarda yapılan erken teşhis tedavinin de başarı oranını arttırır. Doğru tanı koymak hem yaşam kalitenizi hem de yaşam sürenizi arttırır.  Check-up ile yaşın, cinsiyetin, alkol, sigara kullanımının, özellikle kadınlarda hormonsal dönemlerin getirdiği olası hastalık risklerinin belirlenmesi, ailesel kaynaklı olan şeker hastalığı gibi birçok hastalığın risklerinin araştırılmasıdır.

Check-Up Kimlere Yaptırılır? 

40 Yaşını geçmiş herkesin yaptırması gereklidir. Kanser taraması, göz muayenesi için ek tetkiklerini ailesel riski olsun olmasın yaptırması önemlidir.

Eğer ailesel risk varsa 40 yaşını beklememek gerekir. Eğer risk grubunda yer alıyorsanız 30 yaşlarından itibaren taşıdıkları risklerle ilgili ek testlerini yaptırmalıdır.  Her sağlıklı bireyin yılda en az bir kez check-up yaptırması son derece önemlidir.

Check-Up Faydaları Nelerdir? 

Check-up yaptırarak hastalıklarınızı erkenden teşhis edebilirsiniz. Farkında olmadığımız hastalıkların yayılması önleniyor. Bazı sağlık problemleriyle ilgili risk faktörleri belirlenebiliyor. Bulaşıcı hastalıkların teşhisi yayılmadan sağlanabiliyor. Dolayısıyla toplu ortamlarda yaygınlaşacak hastalıkların önüne geçilebiliyor.

Check-up genetik riskler dışında pek çok çevresel risk yok edilebilir veya azaltılabilir. Yıllık sağlık kontrolü, hekiminizin önceki yıla ait sonuçları karşılaştırması ve riskleri izlemesi açısından önemlidir.

Check-up genellikle pek çok kişi tarafından bütçesine yük olacağı inancı ile yaptırmıyor. Günümüzde sigorta şirketleri check-up gibi sağlık taramalarını karşılıyor. Uygun sigorta primi ile aldığınız sağlık sigortası ile varlığından haberiniz olmadığı pek çok hastalığı tedavi edebilirsiniz.

Check-up fiyatları bayanlar, erkekler ve çocuklar olarak paketler halinde sunulmaktadır. Hastaneden randevu almanız gerekir. Doktorunuz check-up gelmeden kullanılması veya kesilmesi gereken ilaçları size söyleyecektir. Check-up süresi panel içeriğine göre farklılık gösterebilmektedir. Check-up sonuçları aynı gün içerisinde veya içeriğindeki tetkiklere bağlı olarak takip eden günler içinde hazır oluyor.

Check-Up bir kez yaptırdım bir daha gerek yok demeyin. Check-up her sene düzenli bir şekilde yaptırmanız gerekmektedir. Düzenli olarak check-up yaptırmanız sağlığınız açısından büyük önem taşır.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×