Damar Tıkanıklığı Hastalığı Neden Oluşur?

Kasım 14, 20200Check-Up

Damar Tıkanıklığı Hastalığı Neden Oluşur?

Kasım 14, 2020 0
unnamed-1.jpg

Son zamanlarda en çok ortaya çıkan hastalıklardan biri damar tıkanıklığı hastalığı olmaktadır. Damar tıkanıklığı kalbe giden damarlarda çeşitli sebeplerden dolayı tıkanıklık meydana gelmesidir. Damar tıkanıklığı hastalığının en temel sebebi olarak beslenme şekli etken gösterilir. Ciddiye alınması ve tedavi edilmesi gereken çok önemli bir hastalıktır. Özellikle sık sık ve düzenli olarak check up yaptırarak hastalığın önüne geçmek ve tedavisini yapmak mümkün olacaktır. Damar tıkanıklığı ilk aşamada ise ilaç tedavisi uygulanır fakat hastalık ilerileriyse ameliyat söz konusu olabilir. Uzun süre sağlıksız beslenen kişilerle damar tıkanıklığı en sık görülen hastalıklardan biri olmaktadır. Özellikle obezite problemi yaşayan kişilerde damar tıkanıklığı çok fazla gerçekleşen hastalıklardan biri haline geldi.

Damar Tıkanıklığı Nedir?

Pıhtı ve damar sertliğine bağlı olarak kan damarlarında oluşan sorunlardan ötürü damar tıkanıklığı meydana geliyor. Ciddi bir hastalık olmasına rağmen pek ciddiye alınmadığı söz konusudur. Check up fiyatları güncellenerek yeni fiyatlar belirlendi. Düzenli yapılan check up hayat kurtarıyor. Bu sebeple düzenli olarak check up yaptırmayı ihmal etmemek gerekir. Son yıllarda aşırı düzensiz beslenme ve sigara tüketiminin artması ile birlikte damar tıkanıklığı oluşmaya başladı. Damar tıkanıklığının diğer bir sebebi ise alkol tüketimi ile oluyor. Bunun dışında çok fazla yağ tüketiminde bulunan kişilerde de damar tıkanıklığı problemi ortaya çıkıyor. Damar tıkanıklığının oluşumuna engel olmak adına düzenli ve dengeli beslenip tütün ürünlerinden uzak durmak gerekir. Aşırı ve sağlıksız yağ kullanımından da uzak durmak gerekir.

Damar Tıkanıklığı Belirtileri Nelerdir?

Damar tıkanıklığının en belirgin belirtisi olarak ritim bozukluğu olmaktadır. Kalbin uzun bir süre 140 ve üzerinde olması ritim bozukluğunun en çok görülen belirtilerinden biridir. Diğer bir belirtisi ise baş dönmesi olmaktadır. Sık sık baş dönmesi yaşayan kişilerin check up yaptırması gerekir. Göğüs ağrısı ve nefes tıkanıklığı da damar tıkanıklığının belirtisi arasındadır. Check up fiyatları 2021 yılı için de güncellendi. Düzenli olarak check up yaptırmak gerekir. Herhangi bir belirti görüldüğü takdirde mutlaka doktora gitmek gerekiyor. Bu hastalığı ertelememek ve mutlaka tedavisini yaptırmak gerekir


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×