Çocuklarda Yaygın Olarak Görülen Hastalıklar

Haziran 13, 20200Check-Up

Çocuklarda Yaygın Olarak Görülen Hastalıklar

Haziran 13, 2020 0
çocuk.jpg

Çocuklarda sık olarak görülen rahatsızlıkları arasında ishal, kulak iltihabı ve solunum yolu enfeksiyonları ilk sırada gelmektedir. Çocukluk çağı rahatsızlıkları çocuğun yaşına göre de değişim gösterecektir. Bebeklikteki rahatsızlıklar ile çocukluk çağındaki rahatsızlıklar aynı olmayacaktır. Birkaç aylık bebeklerde en çok görülen kolik tarzı gaz sancıları olurken, kreş ve anaokuluna giden çocuklarda solunum yolu rahatsızlıkları ilk sırada gelecektir. Orta kulak iltihabı, soğuk algınlıkları da görülen rahatsızlıklar içerisindedir.

Çocukluk çağı rahatsızlıkları içerisinde kızamık, suçiçeği gibi rahatsızlıklar da okul döneminde görülme ihtimali olan rahatsızlıklardır. Aşıları yapılmış olsa bile en hafif şekilde geçirme riski bulunmaktadır. Bazı rahatsızlıkları bulmak için de sırf doktor muayenesi yeterli olmayacaktır. Uzman hekimin önerdiği bazı tetkiklerin ve gerekli olan checkup programlarının da yapılması gerekir. Çocuklarda nadir olarak görülmekle birlikte romatizma rahatsızlıkları da bulunabilir. Bu rahatsızlıkların tespiti için kan tahlili yapılması gerekecektir.

Checkup Yaptırmanın Önemi

Checkup yaptırmak sağlık için son derece önem taşıyan konular arasındadır. Checkup konusunda önerilen yaş aralıkları bilinenin aksine çocuk yaş gruplarını da kapsamaktadır. Kardiyoloji, genetik rahatsızlıklar ve görülen bazı rahatsızlıkların kanda tespiti için erken tanı son derece önem taşımaktadır. Çocuklarda zehirlenme vakaları da görülebilmektedir. Alerjik reaksiyonlar bilinmediği zaman kullanılan ilaç ve alınan gıda maddelerinin zehirleme özellikleri olabilecektir. Tüm bu olaylara sebebiyet vermemek için senede bir defa yapılacak checkup programları oldukça önem taşıyacaktır.

Checkup Tespit Edilecek Rahatsızlıklar

Checkup ile pek çok rahatsızlığın erken evre tanısı konulabilir. Başta kalp damar rahatsızlıkları olmak üzere, tüm organlardaki rahatsızlıkların erken evre tanısı için checkup programlarından yararlanılır. Tansiyon hastalığı çok sinsi ilerlemekte ve hipertansiyon çoğunlukla kolay belirlenemeyen rahatsızlıklar arasında bulunmaktadır. Bu konuda yapılacak tetkikler, hastalığın belirlenmesi ve gerekiyorsa ilaç kullanılması için önem taşıyacaktır.

Kanser taramaları da checkup programlarında yer alan rahatsızlıkların başında gelir. Özellikle erken evrede tespit edilen kanserlerin, tedavide başarı sağlama olasılığı oldukça yüksektir. Kolesterol tespiti ve uygulanacak tedavi programları gerekiyorsa ilaca başlanması da kan tahlilleri sonucu ortaya çıkacaktır. Rutin aralıklarla yapılacak checkup programlarının sağlık açısından önemi son derece büyüktür.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×