Çocuklarda Görülen Ateşlenme Neye İşarettir?

Kasım 2, 20200Check-Up

Çocuklarda Görülen Ateşlenme Neye İşarettir?

Kasım 2, 2020 0
faydaliuyaranates.jpg

Küçük çocuklarda ateşlenme sık karşılaşılan bir rahatsızlıktır. Çocuklarda ateşlenmenin sebebi genelde vücutta yer alan enfeksiyonlar oluyor. Solunum yolu enfeksiyonu, idrar yolu enfeksiyonu, zatürree, kızamık ve çeşitli iltihaplar da diğer ateşlenme sebeplerinden birkaçıdır. Bu ve bunlara benzer sebeplerden dolayı çocuklarda ateşlenme görüldüğü zaman check up çektirilmesi iyi olur.

Check up sayesinde çocuğun vücudunda ne kadar enfeksiyon ve ne çeşit rahatsızlık var hepsi ortaya çıkmış olur. Kan tahlili, idrar tahlili, kaka tahlili ve çeşitli film çekim yöntemleri ile altta yatan hastalık her neyse ortaya çıkarılmış olunur. Aksi takdirde çocuğa yanlış tedavi yöntemi ile ilaç yüklemek çok daha sakıncalı durumlara neden olabilir.

Çocuklarda Ateşlenme Belirtileri Nelerdir?

Çocuklarda ateşlenmenin pek çok belirtisi olduğu gibi direkt açıkça kendini gösterir. Vücut sıcaklığı git gide artış gösterir hatta ağzından bile ateş gibi nefes alıp verir. Mide bulantısı, iştahsızlık, halsizlik ve vücudunda ağrı olması ateşin çıkacağının başlangıcıdır. Bu durumda ateş ölçer ile çocuğun ateşi ölçüldüğü zaman 37,5 ve üstü olduğunda ateşi var demektir.

Çocuğun Ateşi Varsa Ne Yapılmalı?

Pek çok anne baba çocuğun ateşi çıktığı zaman direkt ateş düşürücü şurup veriyor fakat bu çok yanlıştır. Ateşi kimyasal yöntemlerle indirmeye çalışmak altta yatan hastalığa pusu kurmaya benzer. Bu nedenle önce doğal yöntemler ile ateş düşürülmeye çalışılmalı, eğer düşmüyorsa ve 2-3 saat aralıksız devam ediyorsa uzman bir çocuk doktoruna göstermek gerekir. Her doktor check up önermeyecektir fakat ailelerin bu konuda bilinçli olmalı, check up fiyatları ne olursa olsun çocuğa bu taramayı yaptırmaları gerekir. Neredeyse her hastanede check up taraması yapılıyor bu konuda bilinçli olmak kimi zaman can kurtarır.

Check Up Fiyatları

Check up fiyatları 2021 henüz açıklanmamıştır. Her hastanenin kendi donanımına ve kalitesine göre bir fiyat tarifesi vardır. Yani önce hastanede uzman bir hekim ile görüşmeli sonrasında fiyat bilgisi alınmalıdır. Önemli olan bu taramayı doğru biçimde yapabilecek hastaneyi ve çocuğa doğru tedaviyi uygulayabilecek uzman hekimi bulmaktır.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×