Çocuklarda Gece Horlaması Neden Olur

Haziran 13, 20200Check-Up

Çocuklarda Gece Horlaması Neden Olur

Haziran 13, 2020 0
horlama.jpg

Uzun ve sağlıklı bir hayat geçirmek için uyku düzeni önemsenmelidir. Yetişkin bireylerde sıklıkla görülen gece horlaması çocuklarda da görülüyor. Çocuklarda ortaya çıkan gece horlamasının nedenlerinden en önemlisi aşırı kilo ve obezite sorunudur. Bu gibi sorunların önlemi için check up yaptırmak sorunlarla başa çıkmakta önemli bir detaydır. Çocuklarda oluşan gece horlaması problemi yaptırılacak olan kapsamlı check up sayesinde erkenden teşhis edilir. Küçük büyük tüm kişilerde oluşabilen gece uykusu horlaması; burun tıkanıklığı yaşayan çocuklarda da sıklıkla görülür. Burun tıkanıklığı sorunuyla karşılaşan çocuklar aile büyükleriyle birlikte hastanelerin kulak, burun, boğaz bölümüne başvurmaları gereklidir. Doktorun vermiş olduğu tedavi ve tavsiyelere uyulduğu zaman birbirine bağlantılı olan burun tıkanıklığı ve gece horlaması sorunu kontrol altına alınır.

Çocuklarda Görülen Gece Horlaması Hayatı Etkiliyor

Çocukluk döneminde meydana gelen gece horlaması hayatı olumsuz yönde etkileyen bir sağlık problemidir. Genel sağlık sorunları için senede bir kere check up taraması yapılmalıdır. Yaptırılan check up testi sayesinde çocuklarda oluşan tüm hastalıklar belirlenerek tedavi seçeneği sağlanır. Gece horlaması küçük çocuklarda farklı nedenlerle ortaya çıkar. Aşırı yağlı gıdaların tüketimi, hazır gıdalar, fast food tarzı beslenme metabolizmayı yoran faktörlerdir. Çocuk gelişimini olumsuz yönde etkileyen faktörlerden kaçınılması gece horlama sorununu direkt olarak ortadan kaldırır.

Çocuklar Geceleri Neden Horlama Sorunu Yaşar

Anne ve babaların şikâyet ettikleri çocuklarda gece horlaması; gün içerisinde ağızdan nefes alıp vermeyle de ilişkilidir. Çocuk gün boyu ağızdan nefes alarak bu duruma alışır. Gece uykusunda da ağız yoluyla nefes alır ve horlama sorunu oluşur. Çocuğun horlama sorununun altta yatan nedenlerinin araştırılması için check up yaptırılması kaçınılmaz olur. Uyku düzenini bozan gece horlaması çocuğun gelişimini de etkileyen bir problemdir. Gündüz aşırı derecede hareketli anlar geçiren çocuklarda da gece horlaması yaşanır. Çocuklarda sık görülen gece horlamasının nedenleri arasında geniz eti oluşumu vardır. Çocuklarda yaşanan gece horlaması sorunu ve diğer tüm sağlık problemleri için çocuklara yönelik check up yaptırmak sağlıklı bir gelişim için büyük önem taşır.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×