Çocuklar Özel Check Up Hizmeti

Haziran 11, 20200Check-Up

Çocuklar Özel Check Up Hizmeti

Haziran 11, 2020 0
10-1.jpg

Çocuk için planlanan check-up programlarında hekim tarafından genel bir sağlık taraması yapılır. 5 ve 14 yaş civarında uygulanan çocuklar için genel sağlık programı dâhilinde çalışmalar yapılıyor. Çocuklarda uygulanan check up programları pediatrik muayeneler, diş muayeneleri, göz muayeneleri ve diyetisyen görüşmeleri şeklinde sıralanabilir. İçerisinde bulunan radyolojik teknikler tüm abdomen sıvılarını ölçüyor. Panoramik olarak uygulanan dış röntgenler sağlığın taraması hakkında bilgi veriyor. Genel ölçümler yapıldıktan sonra en son aşamada vücut kompozisyonlarının saptanması yapılıyor. Laboratuar tetkikleri ile genel sağlık muayenesinde fark edilemeyen riskli hastalıklar ortaya çıkar.

Uygulanan Laboratuar Teknikleri

Alt sgpt, alt singotlar, ferritin, glikoz açlık şekeri, çinko değerleri, folik asit, çocukta kalsiyum keratinin oranları, spot idrar miktarı, keratinler, idrar tahlilinin tam hali, tam kan-hemogram tahlili, trigliserid, Bun-üre azot ölçümü, Vitamin 12, vitamin d olarak sıralanıyor. Çocukların kalp sağlığı için, pediatrik kardiyoloji muayenesi yapılıyor. Ardından kardiyolojik tetkikler uygulanıyor. Ekokardiyografiler ve elektrokardiyografi ile sağlık taraması tamamlanıyor. Uygulanan tetkikler sayesinde; büyüme, gelişim hakkında geniş çaplı bilgi sahibi olunur. Belirli yıllarda uygulanan çek hapların mutlaka aynı doktor tarafından yaptırılmalıdır.

Check-Up Periyotları Nasıl Gerçekleştirilmelidir?

Bebek doğduktan sonra 1 ve 2 aylarında yaptırılması gerekiyor daha sonra 4, 6, 9 ve 12 aylarda ayrıntılı bir düzenle kontrol edilmelidir. 15, 18 ve 24. aylarda aynı düzende kontrollerin ihmal edilmemesi gerekiyor. Bir çocuk,  24. ay ile 7 yaş aralığında her yılda bir defaya özel check-up yaptırabilmelidir. Çocukluk yılı tamamlandıktan sonra 17 yaşına gelinceye kadar 2 yılda bir yaptırılabilir. Check up yapılırken çocuk, baştan aşağıya muayene edilmelidir.

Check-Up Programının Ayrıntıları

Çocuk hastalıkları uzmanı tarafından muayene işlemi gerçekleşiyor. Check-up dönemleri ayrı yıllarda yapïldığı için farklı bir uzman doktor da muayene edebilir. Çocuğun; boyu, kilosu, 18 aylık olana kadar baş çevresi, nabız sayısı, vücut ısısı, solunumunun özellikleri ve sayısı, kan basınç-tansiyon, genel olarak görünümü, omuzlarının düşük ve normal durması, burnu, kulakları incelenir. Ayrıca çocuğun gelişim düzeyinin yaş aralığına uygun olup olmadığı inceleniyor. Çocuk 6, 8. aylarına geldiği zaman çocuk psikologu tarafından “Denver Gelişim Testi” uygulanmalıdır.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×