Checkup

Eylül 27, 20190Check-Up

Checkup

Eylül 27, 2019 0
checkup-1200x650.jpg

Checkup

Checkup kelimesinin Türkçe anlamı “Ayrıntılı sağlık Muayenesi”dir. Checkup muayenesi ile vücudun tüm organ ve dokuları ayrıntılı test ve tahliller ile muayene edilerek vücudun sağlık durumu kontrol edilir. Checkup neticesinde var olan hastalıklar ya da vücutta oluşması muhtemel olan hastalıklara yönelik bilgiler edinilebilir.

Checkup muayenesini her insan sağlıklı olsa dahi her yıl düzenli olarak yaptırmalıdır. Bazen bazı hastalıklar belirtilerini bir anda göstermemekle birlikte kimi hastalıkların evreleri ilerledikçe ortaya çıkabilir. Ne yazık ki bu gibi durumlar ölümlere dahi davetiye çıkarabilir. Dolayısıyla da checkup muayenesi hayati önem taşır.

Checkup’ta Nelere Bakılır?

Checkup ayrıntılı bir vücut taraması ve muayenesidir. Dolayısıyla da hasta hastaneye gidip checkup yaptırmak istediğinde tüm organlarına ve tüm hastalık olasılıklarına dair sağlık bilgilerine ulaşabilir. Checkup yapıldığında ilk olarak vücutta kan şekeri, kolesrol, trigliserit ve homosistein değerlerine bakılır.

Tam checkup taraması sırasında hemoglobin alc, keratinin, hemogram yani tam kan sayımı, eritrosit sidemantasyon hızı, asparajin amino transferaz, alkalenfosfataz, akciğer filmi, hiv testi, hepatit B taraması, tam idrar sayımı, prostat spesifik antijen, ekokardiyografi, EKG ve eforlu EKG testleri yapılır.

Check Up Ne Kadar Sürüyor?

Check up işlemlerinin ne kadar süreceği check up işlemlerinin yapıldığı sağlık merkezine ve yapılan testlere göre farklılık gösterebilir. Bu sürenin olabildiğinden en az indirilmesi sağlık merkezinin tıp alanında yeteri kadar ekipmana, uzman doktorlara sahip olması gereklidir. Check up merkezinin uzman ve donanımlı olması, sağlık personellerinin hassasiyetle işlemleri yürütmesi check up süresini kısaltır.

Check up işlemlerinin ne kadar süreceğini seçilen merkez belirler. Dolayısıyla da check up işlemleri için her sağlık merkezini kapsayan kesin ve net bir zaman dilimi söylemek mümkün değildir. Her sağlık merkezinin testlerin sonucunu alma süresi, yapılan testlerin süreleri check up süresinde doğrudan etkilidir.

Check Up Fiyatları 2019

Tüm sağlık kuruluşlarını ve sağlık merkezlerini kapsayan genel check up fiyatı vermek mümkün değildir. Her özel sağlık kuruluşu ve sağlık merkezinin check up hizmetlerinin kapsamları ve bu doğrultuda fiyatları farklılık gösterecektir.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×