Checkup Paketi

Ağustos 24, 20200Check-Up

Checkup Paketi

Ağustos 24, 2020 0
indir-2.jpg

Checkup paketi, farklı tetkiklerden oluşur. Bu tetkikleri belirleyen ana unsurların başında, kişinin yaşı, cinsiyeti ve genetik faktörleri gelir. Bu konuda son zamanlarda pek çok sağlık kuruluşu belli dönemlerde kampanyalar başlatarak checkup yaptırmayı cazip hale getirmektedir. Checkup paketlerinde kalp ve damar rahatsızlıklarını tespit etmek için tetkikler yapılmaktadır. Aç karnına başlayan kan testlerinden sonra diğer tetkiklere geçilir. Görüntüleme cihazları ve efor testleri yapılırken açlığın önemi yoktur. Bu nedenle, ilk etapta kan testi yapılır. Akciğer filmleri, üst ve alt batın tetkikleri de yapılarak checkup sonlandırılır. Daha detaylı checkuplarda ailevi rahatsızlıklar ve kişinin genetik özellikleri de göz önüne alınır. Bu durumda bazı kanser taramaları da checkup programlarına alınabilir.

Yaşa ve Cinsiyete Bağlı Değişen Checkup Programları

Checkup paketi içerisinde, cinsiyete bağlı olarak ta değişen tetkikler bulunur. Özellikle hanımlarda kırk yaş sonrası tarama testleri arasında, kadın rahatsızlıkları da göz önüne alınarak kapsam genişletilmiştir. Mamografi ve ultrason programları yer alır. Erkekler için de bazı kanser taramaları ve kalp rahatsızlıkları için genişletilmiş checkup programları söz konusudur. Checkup programları, hemen her yaşta yapılabilen tetkiklerdir. Önerilen senede en az bir sefer yapılmasıdır. Pek çok kişi, checkup için zaman ayırmayı istememektedir. Oysa ki checkup ücreti için ödenen miktar ve ayrılan zaman, hastalandıktan sonra çekilen eziyet ve maddi külfetin yanında son derece düşüktür.

Checkup Bilincinin Yaygınlaşmasının Önemi

Checkup paketi, herkes için ayrı düzenlenebilir. Genetik rahatsızlıkların da olduğu aileler için yapılacak checkup paketinin içeriği daha kapsamlı hale gelecektir. Checkup yaptırmak pek çok gelişmiş ülkede son derece yaygın olarak görülmektedir. Bu ülkelerin yaşam ortalama istatistiği, diğer yaptırmayan ülkelere nazaran daha yüksektir. Önleyici tedavinin vazgeçilmez unsurlarından biri de checkup yaptırmaktır. Bu sayede, bazı rahatsızlıkların olma ihtimaline karşı önlem alınmakta ve gerekiyorsa tedaviye başlanmaktadır. Erken tanı sayesinde de pek çok hayat bu sayede kurtulmuş olacaktır. Yaşam kalitesini etkileyen unsurların başında sağlık gelmektedir. Erken tedavi edilen rahatsızlıklar hem ömrü uzatacak hem de yaşamsal faaliyetleri etkilemeyecektir. Bu nedenle, checkup yaptırmanın yaygınlaşmasının önemi daha iyi anlaşılmaktadır


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×