Checkup Neleri Kapsar?

Eylül 1, 20200Check-Up

Checkup Neleri Kapsar?

Eylül 1, 2020 0
dahiliye_checkup.jpg
 • Checkup neleri kapsar? Checkup son zamanlarda kapsamı bir hayli genişletilmiş tetkik ve tedavi paketlerini içerir. Önceleri sadece kan tahlilleri ve görüntüleme hizmetleri yaygınken son zamanlarda istek halinde genetik tarama paketlerini de içermektedir. Aç karnına girilen checkup uygulamasında ilk aşamada kan tahlili yapılır.

  Kan tahlili sonrasında diğer tetkikler tok karnına da yapılmaktadır. Kardiyoloji, üst ve alt batın filmleri, efor çekimi, checkup programlarında yer alan uygulamalardır. Kalp ile ilgili bazı testler, çocuklara uygulanmamaktadır. Yapılan test ve görüntülemeler de checkup yaptıran kişinin yaşı ve fiziksel durumuna göre değişim göstermektedir. Checkup programlarında süre olabildiğince kısa tutulur. Tam teşekküllü sağlık kuruluşlarında checkup yapılması sırasında harcanan zaman oldukça kısadır. Bunun en önemli nedeni, tüm tetkiklerin sıra halinde yapılması ve gelen kişilerin zaman kaybetmemesi için randevu sisteminin oluşturulmuş olmasıdır.

  Checkup Yaptırmanın Önemi

  Checkup neleri kapsar? Bu sorunun cevabı, kişinin istek ve sorunlarına göre checkup programlarının farklılıklar göstermesidir. Kan testleri sonrasında yapılan tetkikler sonucu ihtiyaç duyulduğunda ileri görüntüleme tekniklerine de başvurulacaktır. Checkup sayesinde pek çok rahatsızlık tespit edilecek ve erken tanısı konulacaktır.

  Erken evrede yakalanan en hayati risk taşıyan rahatsızlıklar bile bu sayede kısa sürede tedavi edilebilecektir. Checkup sayesinde kişinin yaşam kalitesinin yükseltilmesi önem taşır. Ortalama yaşam seviyesinin diğer ülkelere nazaran yüksek olduğu ülkelerin checkup yaptırma oranları diğer ülkelere kıyasla oldukça fazladır. Checkup sayesinde kişide olması muhtemel pek çok rahatsızlık ta önceden tespit edilebilir. Hastalığın belirtisini göstermeyen fakat risk grubunda olan kişilere de tanı konulabilir. Bu nedenle, checkup, son derece önem taşıyan tetkikler arasındadır.

  Yaşam Kalitesinin Arttırılması İçin Neler Yapılmalı?

  Checkup neleri kapsar? Genel olarak yukarıda belirtilen testlerin dışında yaşa bağlı olarak değişen kanser taramaları ve genetik taramaları da içerir. Kapsamı genişletildikçe checkup fiyatları da biraz artış gösterecektir.

  Pek çok sağlık kuruluşu belli dönemlerde checkup programlarında kampanyalar başlatarak yaygınlaşma oranını artırmaktadır. Ayrıca sağlık sigortalarının pek çoğu da anlaşmalı hastanelerde senede bir kez ücretsiz checkup hakkı hizmetini sunmaktadır. Bu sayede yaşam süresi ile birlikte yaşam kalitesinin de arttırılması sağlanmış olacaktır.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×