CheckUp Nedir?

Ekim 18, 20150Check-Up

CheckUp Nedir?

Ekim 18, 2015 0
shutterstock_159016388-1200x803.jpg

CheckUp Nedir ?

Check-up‘un Türkçe karşılığı “Genel Sağlık Taraması” anlamına gelmektedir. Hastalığı olsun ya da olmasın insanlar Check-up testlerine girerek sağlık sorununun olup olmadığını öğrenmektedir. Düzenli olarak check-up testlerine giren bireyler; şeker, kanser, prostat, kalp rahatsızlığı, şeker veya kolesterol gibi önemli hastalıkların önüne geçmektedir. Doğru zamanda ya da düzenli olarak check-up testlerine giren insanlar sağlık sorunları ortaya çıkmadan veya ortaya çıktıktan kısa süre sonra hastalıkları engelleyebilmektedir.

40 yaşını geçmiş herkesin standart yaptırması gereken testlere ek olarak, kardiyolojik incelemeleri ve kanser taraması için ek tetkiklerini ailesel riski olsun olmasın yaptırması önerilmektedir. Ailesel riski olanlar ise bu testi yaptırmak için 40 yaşını beklememelidir. Özellikle ailesel hastalık riski bulunan hastalıkların orta yaşlara gelmeden check-up testlerini yaptırması, hastalığın ortaya çıkmadan engellenmesini sağlamaktadır. Uzmanlar insanların hastalığa yakalanmaması için en az yılda bir kez yapmasını öneriyor. Peki, siz en son ne zaman check-up yaptırdınız?

Check-Up” ile “Erken teşhis” kelimeleri neredeyse birbirleriyle özdeşleşmiş kelimelerdir. Sağlık sorunlarının daha başlangıçta tespit edilebilmesi anlamına gelen “Erken Teşhis” ancak ve ancak kapsamlı bir check-up uygulaması ile mümkün olabilmektedir. Unutmayalım ki Erken Teşhis gerçekten hayat kurtarır. Peki, Check-up süreci zorlu mudur? Kaç saat sürer?

Checkup Süreci

Check-up işlemi düşündüğünüz kadar zor ve zahmetli bir işlem değildir. Yaklaşık olarak 2-3 saat sürmektedir. Check-up işlemi bittikten 4-5 gün sonra sonuçları çıkmaktadır. Check-up işlemi insanları yoran ve bitkin düşüren bir işlem kesinlikle değildir. Check-up vücut fonksiyonlarının, hastalık belirtilerin, kalıtsal hastalıkların ve kan değerlerinin incelenmesi için yapılan testlerdir. Tabii vücut değerlerimiz incelendiği için değerlerin doğal görünmesi için check-up testlerine gelmeden yapmamız gereken bazı şeyler bulunmaktadır. Peki, Nedir bunlar?

  • Randevu saatinden 12 saat kadar önce bir şey yiyip içmeyin, randevunuz sabah saatlerinde ise gece 12’den sonra yiyip içmeyin, eğer randevunuz öğlen saatlerinde ise kahvaltı etmeden check-up’a gelin ve fazla su içmeyin.
  • Check-up‘a gelmeden önce yaklaşık 12 saat sigara, 72 saat alkol tüketmeyiniz. Alkol ve sigara değerlerinizin yanıltıcı çıkmasını sağlamaktadır.
  • Önceden check-up testine girdiyseniz, eski check-up testlerinizi yanınızda getirin.
  • Sürekli ilaç kullanan hastalar(şeker, tansiyon vs.) kan değerleriniz ölçülmeden ilaç kullanmayın, hastalandıysanız ve ilaç kullanmanız gerekiyorsa check-up testini erteleyin
  • Kadınlar için adet dönemindeyseniz check-up testini erteleyin. Gebelik durumunuz varsa mutlaka doktora bildirin

 

Testlerinizi tamamladıktan sonra hastanemizin ikramlarından ve dinlenme testlerinden yararlanabilirsiniz. checkupsepeti.com’da periyodik sağlık kontrolleriniz check up danışmanları eşliğinde yaş, cinsiyet, meslek ve yaşam standartlarınıza uygun özel programlar ile uzman doktorunuz ile birlikte belirlenmektedir. Check-up fiyatları hakkında detaylı bilgi istiyorsanız buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×