Check Up’ta Nelere Bakılır

Eylül 28, 20190Check-Up

Check Up’ta Nelere Bakılır

Eylül 28, 2019 0
Check-Up’ta-Nelere-Bakılır-1200x800.jpg

Check Up’ta Nelere Bakılır?

Check up, kapsamlı sağlık taramasıdır. Check Up’ta Nelere Bakılır, yaptırdığınızda vücudunuzda tüm organ, doku ve hücreler bir takım testler ile kontrol edilerek hasta olup olmadıkları kontrol edilir. Bu sayede eğer vücutta belirti göstermeyen ancak hızla yayılan hastalıklar var ise bu hastalıklar check up neticesinde ortaya çıkar.

Check up hizmetlerinin bir diğer faydası ise erken teşhis ve tedaviye imkan sağlamasıdır. Her yıl düzenli olarak check up yaptırdığınızda haberdar olmadığınız olası hastalıklarınızın erken teşhis edilmesi ve daha hastalığınızın başındayken erken tedavi imkanı sunar.

Check Up’ta Nelere Bakılır Kadın

Sağlık merkezlerinde check up hizmetleri hastanın yaşı ve cinsiyetine göre değişiklik gösterir. Bu doğrultuda kadınlara check up’ta bakılan test ve hastalıklar da değişkenlik gösterir.

Check up yapılırken kadınlarda rahim ve yumurtalıkların sağlığına bakmak için pelvik ultrasona, meme kanseri riskine karşı meme ultrasonuna, akciğer hastalıklarına yönelik PA akciğer grafisine, kalp sorunlarına karşılık EKG’ye, böbrek ve idrar yolları hastalıklarına tanı koymak için tam idrar tahliline, boyun kanseri ve guatr riskine karşı boyun bölgesi ultrasonuna, tam kan sayımına, karaciğer ve dalak gibi karın bölgesindeki organların sağlığı için tüm batın ultrasonuna ve böbrek sağlığı için ÜRE yani böbrek testlerine bakılır.

Check Up’ta Nelere Bakılır Erkek

Check up hizmetlerimizin kapsamı cinsiyet başta olmak üzere birçok etkenler ile farklılık gösterir. Bu noktada check up hizmetlerinde erkeklerde bakılan testler kadınlara göre elbette farklıdır.

Erkek hastalara sunulan check up hizmetleri kapsamında; olası kalp hastalıklarına karşılık EKG ultrasonuna, böbrek-idrar yolları ve idrar torbası hastalıklarına yönelik tam idrar tahlillerine, kanser-guatr ve nodül hastalık risklerine karşılık boyun bölgesi ultrasonuna, lösemi ve benzeri hastalıklara bakmak için tam kan sayımına, karın bölgesindeki organların sağlığı için tüm batın ultrasonuna, böbreklerin sağlık durumu kontrol etmek için ÜRE yani böbrek tetkiklerine, kolestrol ve trigliserid tatlillerine, romatizmaya, uzun süren dirençli hastalıklar var ise sedimantasyon sonuçlarına, hepatit B testine, açlık kan şekerine, karaciğer tetkiklerine, prostat spesifik antijen testlerine, sistematik konsültasyona ve PA akciğer grafisine bakılır.

 

 

 

 


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×