Check Up Yaptırmanın Amacı

Ağustos 5, 20200Check-Up

Check Up Yaptırmanın Amacı

Ağustos 5, 2020 0
yilda-1-check-up-yaptirin-riskleri-yok-edin_20181101161230.jpg

Check up teriminin dilimizde karşılığı tepeden tırnağa sağlık taraması demektir. Bu nedenle uygulamanın en temel amacı da tüm vücut dokularını uygun tetkikler ile tarayarak oluşabilecek hastalıkların engellenmesidir. Vücut hücreleri zaman içerisinde deformasyon geçirir. Bu deformasyonlar vücut tarafından tolere edilebilirken bazıları kalıcı olur. Kalıcı olan bu sorunlar geç dönemde fark edilirse ölümle sonuçlanabilir. Check up uygulamalarının genel amacı  ölümcül hastalıkların erken evrede teşhis edilerek tedavilerini kolaylaştırmaktır. Çağımızın hastalığı haline gelen kanser için çok önemli bir sağlık taramasıdır. Düzenli olarak mutlaka uygulanması gerekir.

Check Up Özellikleri

Check up uygulaması yapılan hastanenin sahip olduğu donanımlara ve uygulanan kişiye göre bazı özellikler taşır. Bu özellikler;

  • Yılda bir defa düzenli olarak uygulanır.
  • Kişiye özel olarak farklı paketler içerir.
  • İşlem süresi uygulanan paket içeriğine göre değişiklik gösterirken 1- 2 gün arasında değişebilir.
  • Öncül check up işlemi 1 saat gibi bir sürede tamamlanır.
  • Sağlık taramaları 5 uzman hekim tarafından gerçekleştirilir.

Doğru ve etkili sağlık taramasının yapılabilmesi için bu özellikleri tamamlaması gerekir. Aksi halde istenilen sonucu elde edemezsiniz. Detaylı araştırma yaparak uygulamayı yaptırmaya karar vermelisiniz. Özellikle hastane ve sağlık merkezi seçiminde çok dikkatli olmalısınız.

Check Up Yapan Hastane Donanımları

Check up uygulamasına olan talebin artması ile sağlık sektöründe hizmet veren merkez sayısı artış gösteriyor. Rutin sağlık taramalarını check up hizmetiymiş gibi sunan merkezler bulunuyor. Hizmet alacağınız merkezin bazı donanımlara sahip olması gerekir. Eko cihazı, tomografi ve röntgen cihazları, kan ve idrar örneklerini değerlendirebilmek için ISO belgesine sahip laboratuvar ve yeterli sayıda uzman hekim gereklidir. Hastaneler check up işlemi süresince sizlere danışmanlık hizmeti sunar. Danışmanınız tüm süreci yakından takip eder ve sizi bilgilendirir. Check up taraması yaptırmadan önce araştırma yapmak size çok fayda sağlar. Sağlık taraması hizmeti sunan hastanenin önceliği insan  sağlığı olmalıdır. Özel hastaneler ticari amaç güdebilir. Bu nedenle doğru ve detaylı araştırma yapmayı unutmayın. Sağlığınız için donanımlı hastaneden düzenli hizmet alın.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×