Check Up Ücretleri ve Merak Ettikleriniz

Ekim 11, 20190Check-Up

Check Up Ücretleri ve Merak Ettikleriniz

Ekim 11, 2019 0
Check-Up-Ücretleri-1200x800.jpg

Check Up Ücretleri

Her bütçeye hitap eden check up ücretleri bu sayede check up yönteminin yoğun olarak tercih edilmesini sağlamaktadır. İngilizce bir kelime olup Türkçe’de ise tepeden tırnağa kadar muayene anlamına gelen check up uygulamasında genel içeriği ise hastanın sağlık geçmişi, muayenesi ve testlerini içermektedir.

Sağlık problemi bulunmayan bireyin yaşı, çevresel ve kalıtsal etkenleri de dikkate alınarak meydana gelebilecek sağlık sorunlarına karşın önceden gerekli önlemlerin alınmasına yönelik gerçekleştirilen bir tür sağlık taraması olan check up bu sebeple uzmanlar tarafından da tavsiye edilmektedir.

Check Up Yöntemi Neden Yaptırılmalı?

En iyi hastalıktan korunma yöntemi olan check up ücretleri haricinde merak edilen ayrıntılardan biri de bu faydalı yöntemin neden yaptırılmasıdır. Her yaşa hitap eden check up sağlık taraması sayesinde ileriki süreçlerde olası hastalıkların erken dönemde teşhis edilmesi sağlanmaktadır. Bu sayede hastalık belirtilerinden öncesinde tıbbi yönden gerekli önlemler alınarak hastalığın daha kolay ve etkin bir şekilde tedavi edilmesi sağlanmaktadır.

Check up uygulaması erişkin dönemlerde dahi yılda 1 defa mutlaka yaptırılması tavsiye edilmektedir. Yıllık check up sağlık taramasında doktor tarafından bir önceki yıl ile mevcut yılda sağlık karşılaştırması gerçekleştirilerek bu sayede bireyin sağlık durumu analiz edilebilmektedir. Tıp merkezinden ve hastane üzerinden gerçekleştirilen bu etkili uygulama sayesinde örneğin kanser türü hastalıklar gibi yüksek riskli sağlık sorunlarında yıllar öncesinden belirtileri fark edilerek önlem alınabilmektedir. Bu sayede hastanın erken sürede tedavi edilmesi sağlanmaktadır.

Check Up Yönteminde Hazırlık Süreci

Her sağlık uygulamasında olduğu gibi check up ücretleri haricinde bu uygulama öncesinde de bazı hazırlıkların yapılması gerekmektedir. Check up işleminden önce yapılması gerekenler ilgili birim tarafından ayrıca bildirilmektedir. Laboratuvar testleri öncesinde ve kan alım işlemi öncesinde yaklaşık olarak 12 ila 14 saat öncesinden aç karnına hazır olunması gerekmektedir. Bu zaman dilimde su tüketilmesinde sakınca bulunmamaktadır. Ancak sigara, şeker, kafein gibi ürünlerden mutlaka uzak durulmalıdır. Özellikle ergenlik dönemindeki ve ergenlik döneminden önceki bireylerin check up uygulamasında mümkünse aç karnına hazırlanması önem arz etmektedir.

Check up randevusundan 1 gün öncesinden alkol tüketilmemesine ve yağlı öğünler alınmamasına özen gösterilmelidir. Program içeriğinde Batın ultrasonu yer alması durumunda check up uygulamasına aç karnına gelinmesi ve idrar torbası dolu olmasına özen gösterilmelidir. Program içeriğinde eforlu EKG testi yer alması durumunda hijyenik havlu, yedek atlet, spor giysi ve spor ayakkabı getirilmesi önerilmektedir.

Faydalı bir uygulama olan check up uygulaması için tercihe göre sağlık merkezi kurumsal web sitesinden de online randevu oluşturulabilmektedir.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×