Check Up ta Nelere Bakılır

Kasım 5, 20200Check-Up

Check Up ta Nelere Bakılır

Kasım 5, 2020 0
check-up.jpg

Check up yaptırmak isteyen kişi öncelikle hastaneyi iyide araştırıp ona göre check up yaptırmalıdır. Genellikle standart bir check up kontrolü yaptırılacak ise şu testler bulunmaktadır.

Kan sayımı testi, organ fonksiyonlarını (karaciğer, böbrek) gibi değerlendirmek amaçlı kan testleri, sedimentasyon, kolestrol ve lipid seviyeleri, troit( guatr) testi, hepatit( sarılık) testi, genel idrar analizi, tüm batın ultrasonografi, akciğer grafisi, elektrokardiyografi ve dışkıda kan aranması tüm bunlar check up ile test edilmektedir.

Ayrıca 40 yaşını geçmiş herkese genellikle yaptırması gereken testlerde ek olarak sunulmuştur. Göz muayenesi, kardiyolojik incelemeler ve kanser taraması gibi bu ek testlerin ailesel riski olup olmasa dahi yapılması önerilmektedir. Eğer ki ailesel risk var ise bu testleri yaptırmak için 40 yaşını beklemek gerekebilir. Risk grubunda olanlar ise 30’lu yaşlardan itibaren taşıdıkları risklerden dolayı ek testleri yaptırmalıdır.

Check up yaptırmak istememenin bir diğer amacı ise; cinsiyet, yaş, sigara kullanımı, özellikle kadınlarda hormonol dönemlerin (doğurganlık, menopoz) gibi oluşabilecek olası hastalık risklerinin belirlenmesi ve ailesel kaynaklı şeker, kroner arter hastalığı, inme ve kanser gibi riskli hastalıkların araştırılmasıdır.

Woman collecting blood samples for testing on different diseases, modern laboratory, copy space

Check Up Nedir?

Sağlıklı kişilerin sağlık durumlarının genel olarak değerlendirilmesi durumunda ve henüz bir şikayeti olmayan bir hastalığın tarama ile önceden tanısıdır. Check up yaptırılması sağlığına ve kendine özen gösterip dikkat edilmesidir.

Bazı hastalıklarda erken teşhis oldukça önemlidir. Özellikle kanser gibi çünkü check up yaptırıldığında erken tespit ile tedavinin başarı durumu artmaktadır. Tıp da her hastalık ve her alanda erken farkındalık ve erken tedavi bireyin yaşam kalitesini artırarak, yaşam süresini de uzatacaktır.

Check Up Fiyatları Nelerdir?

Check up fiyatları yaptıracağınız check up içeriğine göre farklılık göstermektedir. Tam kapsamlı istiyorsanız biraz pahalı olabilir iken belli başlı bir check up daha uygun bir fiyat olabilmektedir.

Ayrıca yaptıracağınız check up hastaneden hastaneye de  fiyat olarak oldukça değişmektedir. Check up 2021 fiyatları genellikle İstanbul ve diğer büyük şehirler ile hemen hemen aynı olabilmektedir. Yalnız büyük ve marka açısından bilinen hastanelerde bu durum biraz daha farklı olabilmektedir


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×