Check Up Paket İçeriği Nelerden Oluşur?

Eylül 12, 20200Check-Up

Check Up Paket İçeriği Nelerden Oluşur?

Eylül 12, 2020 0
images-3.jpg

Check up kişi sağlığı açısından son derece önemlidir. Check-up paketin içerisinde kan sayımları ile birlikte organlar değerlendirilir. Eğer ki organlar fonksiyonlarını yerine getiremiyorsa buna dair tedavi işlemleri uygulanır. Kişiye check-up uygulanabilmesi için ağır bir hastalığın olmasına gerek yoktur. Check-up yaptırmadaki temel amaç gizli bir şekilde ilerleyen hastalıkların önceden ortaya çıkarılmasıdır. Bu şekilde birçok insan hayatı  kurtarabilir. Yaş ve cinsiyet aralığına göre taramalar değişim gösteriyor. İçeriğinde genel olarak laboratuvar aşamaları ve radyolojik teknikler vardır. Check-up  işlemi tamamlandıktan sonra hastanın kendi sağlığı açısından dikkat etmesi konular hakkında bilgi verilir. Check-up paket içeriği nelerden oluşur sorularına çözüm bulunulur.

Check-Up İle Sağlığınızı Koruyun

Kişinin yaşam tarzı, beslenme alışkanlıkları ve günlük rutinleri check – up paket içeriği nelerden oluşur  hakkında bilgi verir. Eğer ki sağlığı açısından günlük uyguladığı bütünler de bir problem varsa bu doktor tarafına hastayı iletilir. İleriki yaşamımızda hastalığa dönüşme riski olan alanlar belirlenir. Erişkin yaşına gelen bir insan bundan itibaren mutlaka yılda bir kez check-up yaptırmalıdır check-up işlemin uygulanması için yetişkinlik döneminde herhangi bir hastalığın olmasına gerek yoktur. Check up yaptırmadan önce mutlaka tercih edilen hastanelerden veya Tıp merkezlerinden randevu alınması gerekiyor. Düzenli olarak yapılan check-uplar hayat kurtarıyor

Check-up Ve Önlenen Hastalıklar

19 ve 39 yaş aralığında olan bireylere,taramalar uygulanır. Aynı zamanda tümünü kapsayan risk değerlendirmeleri yapılır.Boy ve kilo orantısı ölçülür ve beden kitle endeksi hakkında bilgi verilir. Göğüs muayenesi klinik bir alanda yapılır.Pap-smear testleri üst üste yapılan sonuçlar eğer normal çıkarsa yılda 3 defa yaptırılmasında yarar vardır.Yüksek riski olan ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların ortaya çıkmasına yardımcı oluyor.Genel beslenme alışkanlığı hakkında çürük-up sonuçları ile bir plan yapılır. Fiziksel etkinlik ve sigarayı bıraktırmaya yönelik çalışmalarda bulunulur.

Check-up İçerikleri Nelerdir?

Uzman bir hekimden randevu alındıktan sonra check-up muayene işlemi gerçekleştirilir.Bütün abdomenlerin görüntüsü alınır ve yorumlanır.P.a akciğer grafisinin tek yönlü çekimi yapılır.Kan sayımının hemogramları alınır.Kolestrol değerleri belirlenir ve sonuçlar hasta ile paylaşılır. Açlık şekeri ölçülür ve şeker hastalığının varlığı tespit edilir.Triglised oranı labaratuvar alanında incelenir.Akciğer,kalın bağırsak,pankreas,meme ve tiroid gibi alanlarda bir hastalık tespit edilir ise tedavi işlemine başlanır.Kişilerin soy geçmişi ve ilaç kullanım düzeni öğrenilerek plan yapılır.Birçok insan check-up paket içeriği nelerden oluşur hakkında bilgi alarak sağlığını koruyabilir


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×