Check up Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Temmuz 22, 20200Check-Up

Check up Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Temmuz 22, 2020 0
indir-2.jpg

Check up kapsamlı sağlık taramasıdır. Sağlık problemi ortaya çıkmadan önce uygulanan bir işlem olduğu için sigorta kurumu tarafından ödenmez. Özel sağlık sigortaları içeriyorsa bu hizmet bedelini öder. İşlem yaptırmadan önce bilmeniz gereken bazı durumlar vardır. Bu durumlar;

  • İşlem yaptıracağınız hastanenin tam teşekküllü ve donanımlı olması gereklidir.
  • Tahlil sonuçları herhangi bir laboratuvarda incelenmez. ISO Belgesine sahip ve yeni teknolojik cihazları bulunan laboratuvarda incelenir.
  • Check up uygulaması kişiye özeldir. Kişinin yaş, cinsiyet, ailesel hastalıkları ve genetik yatkınlıkları dikkate alınarak özel paketler hazırlanır.
  • Hastane çalışanları sizlere her konuda yardımcı olmalı ve yeterli bilgiyi vermelidir.

Sıraladığımız bu durumları göz önünde bulundurarak kurum seçimi yapınız.

Check Up Yaptırmak Doğru Mudur?

Check up işlemi son yıllarda ülkemiz genelinde yaygın bir hale gelmiştir. Vatandaşlarımızın eğitim düzeylerinin artması, ekonomik güçlerinin iyileşmesi ve farkındalığının artması ile bilinçlenme oranı yükselmiştir. Önceki yıllarda çok gereksiz görülen ve terci edilmeyen bir uygulamayken günümüzde düzenli check up yaptıranların sayısı her yıl artı gösteriyor. Hayat kalitesinin artması, hastalıkların tedavisi için ayrılan bütçenin azalması ve sağlıklı yaşama olanak sağladığı için son derece doğru ve mantıklı bir işlemdir. Her yıl bir defa sağlık taraması yaptırarak kendinize daha sağlıklı bir gelecek kurabilirsiniz.

Check Up Nerede Yaptırılır?

Check up uygulaması özel hastanelerde ve bazı kamu hastanelerinde yaptırılır. Hastaneler büyük ve donanımlı hastaneler olmalıdır. Check up paketi içerisinde en az 5 farklı uzman branşı yer almalıdır. Yeni kurulan sağlık kabinleri ve diğer klinikler bu hizmeti verdiklerini söylüyor. Detaylı araştırma yapılması ve doğru değerlendirmelerin gerçekleştirilmesi için tam teşekküllü hastane olmalıdır. Bu nedenle diğer özel kuruluşların duyurularına itibar etmeyiniz. Taramaların tamamlanmasından sonra uzman hekimler tarafından değerlendirmeye alınması ve teşhis edilen hastalıkların vakit kaybetmeden tedavisine başlanması gerekir. Hastalık teşhisi konulduktan sonra kontrol periyotları sıklaştırılır. Erken dönemde tedaviye başlandığı için ölüm ile sonuçlanma ihtimali minimum seviyeye indirilir. Sağlığınız ve bütçeniz için güvenilir hastanelerden hizmet almanızı tavsiye ediyoruz.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×