Check-up Nedir Nasıl Yapılır?

Ağustos 25, 20200Check-Up

Check-up Nedir Nasıl Yapılır?

Ağustos 25, 2020 0
indir.jpg

Check-up nedir nasıl yapılır sorusu çok merak edilen sorulardandır. Check-up, tüm vücudunuza dair sağlık kontrollerinizi yaptırmanıza verilen genel taramanın adıdır. Genelde insanlar hastalandığında veya herhangi bir ağrı duyduğunda doktora gider. Ancak check-up herhangi bir hastalığınızı tedavi etmek veya o anki rahatsızlığını teşhis etmek amacıyla yapılmaz. Bu genel tarama testlerinin amacı erken teşhis ve önlem almaktır. Genellikle yılda bir defa yapılan check-up, sağlığınızı ve vücudunuzu kontrol etmenize yardımcı olur. Belirsiz semptomlara sahip olan hastalıklar ve vücudumuzda kendini belli etmeden meydana gelen anormallikler check-up sayesinde bir tehlike olmaktan çıkar.

Check-up Nasıl Yapılır?

Check-up için üç önemli aşama mevcuttur. Bunlar; check-up öncesi, check-up yapıldığı an, check-up sonrası olarak sıralanır. Check-up birçok tarama testini içerdiği için bazı testler önceden hazırlık gerektirebilir. Check-up yapılmadan önce yapmanız gereken şeyleri ise mutlaka randevu aldığınız yerle de görüşmelisiniz. Check-up yapılacağı gün ise ilk yapmanız gereken şey doktorunuzla görüşmek olmalı ve sağlık geçmişiniz hakkında detaylı bilgi vermeniz gerekmektedir. Tarama günü gerçekleşecek laboratuar testleriniz için 12 saatlik bir açlık durumu olmalıdır. Ağır yemek yemekten kaçınmalı; alkol, kafein ve şeker tüketmemelisiniz. Kullandığınız ilaçlar için ise mutlaka doktorunuzla görüşmelisiniz. Karın bölgesine gerçekleşecek ultrason taraması için ise işlem öncesi bol bol su içmeniz gerekir. Kadınlara yapılan mamografi testi için adet döneminizin zamanına dikkat etmeniz önemlidir. Gerekli laboratuar testleri ve radyolojik çekimler uygun sırayla yapılmalıdır. Check-up sonrası tüm testleriniz sonuçlandığında uzman bir doktorla görüşüp sağlığınız ve hastalık riskleriniz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Tüm bu konular check up nedir nasıl yapılır sorusunun da yanıtıdır.

Neden Check-up Yaptırmalıyız?

  • Check-up yaptırmanın en büyük önemi erken teşhis için büyük bir avantaj sağlamasıdır. Birçok hastalığın gidişatında erken teşhisin ne kadar önemli olduğu uzmanlar tarafından onaylanmıştır. Semptom göstermeyen bazı hastalıkların tanısı ise check-up sayesinde konmaktadır. Hastalık riskleriniz check-up sürecinde yapılan tarama testleri sayesinde kendini belli etmektedir. Böylelikle önlem almanız ve sağlınızı koruyabilmeniz kolaylaşır. Yaşam kaliteniz için büyük avantaj sağlayan check-up, gün geçtikçe yaygınlaşmaya devam ediyor. Ciddi olabilecek birçok sorunun önüne geçerek hayatlarımızı kontrol ve güvence altına alıyoruz. Check up nedir nasıl yapılır gibi soruların yanıtını bilmek hayat kurtarır

Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×