Check Up Nedir?

Temmuz 24, 20200Check-Up

Check Up Nedir?

Temmuz 24, 2020 0
stetoskoplu_kalp-01.png

Teşhis edilen herhangi bir hastalığın olmaması, kişide gelişebilecek herhangi bir hastalık bulgularının erken belirlenmesi ve gelecekte hastalığa yol açabilecek kalıtsal etkenlerin ve risk faktörlerinin erken teşhisi için uygulanan sağlık taramasına check up denir. Check up farklı paketler halinde hazırlanır ve kişilere özel olarak tercih edilir. Ülkemizde son dönemde çok sık tercih ediliyor. Yaşanan salgın hastalıklar, artan kanserler ve özel sağlık sigortası tercihlerinin artması nedeni ile check up yaptıran kişi sayısı artış gösteriyor. Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürebilmek için hastalıkların erken dönemde teşhis edilmesi gereklidir.

Check Up İşlemi İçin Randevu Alın

Check up işlemi birçok testi içerdiği için mutlaka randevu alınarak hastaneye gelinmelidir. Randevu almadan geldiğiniz zaman aynı gün içinde maalesef yaptıramazsınız. Doktorunuza sağlık taraması yaptırmak istediğinizi beyan ettiğinizde doktorunuz size bazı sorular sorar. Bu soruların cevaplarının karşılığında doktorunuz size uygun işlem paketini seçer ve randevu verir. Randevu aldıktan sonra doktorunuz işlem öncesi yapmanız gereken hazırlıklar konusunda sizi bilgilendirir. Bu evrede aklınıza takılan herhangi bir soru varsa mutlaka hekiminize danışmanızı tavsiye ediyoruz. Hastanenin şartlarını ve sahip olduğu donanımları sorabilirsiniz.

Detaylı Erkek Check Up

Check up uygulaması erkek ve kadınlarda farklı uygulamalar içerir. Erkeklerin ve kadınların, hormonları, kan basınçları, kan değerleri, bazı vücut organları ve fiziki özellikleri birbirlerinden farklıdır. Bu nedenle uygulanan tetkikler debirbirlerinden farklı olmalıdır. Detaylı erkek check up uygulaması içeriğinde, Dahiliye uzmanı muayenesi, üroloji uzmanı muayenesi, HDL Kolesterol, LDL Kolesterol, Anti Hbs, Anti HIV, Prostat kanseri tarama testi, CEA, Alfa Fetoprotein, CA 19-9, Tam kan sayı, Demir bağlama değerleri, Tam idrar tetkiki, Gaitada gizli kan, TSH, ST4, Ürik Asit, Trigliserid, Albumin, Globulin ce CRP değerleri incelenir. Fiziki muayene sırasında da yine erkek hastaya farklı muayene tetkikleri uygulanabilir. Tıp dünyasında hastalık yoktur hasta vardır anlayışı ile müdahalede bulunur. Bu nedenle her hasta özeldir ve özel ilgilenmek gereklidir. Check up uygulamasında doğru hastane ve doğru hekim tercihi çok önemlidir.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×