Check Up Kimler İçin Uygundur?

Kasım 7, 20200Check-Up

Check Up Kimler İçin Uygundur?

Kasım 7, 2020 0
unnamed.jpg

Check up yaptırmak isteyen kişi cinsiyetine, yaşına ve risk faktörüne göre kendisi için belirlenmiş uzman hekimler ile görüşüp muayene olmaktadır. Hekimin uygun görüldüğü durumlarda kişiye ek laboratuvar testler ve radyolojik görüntülemeler yapılabilir.

Bu durumda hastanın tüm vücudunun sağlık durumu kapsamlı bir şekilde değerlendirilir ve elde edilen sonuçlar doğrultusunda hekim hastaya dikkat etmesi gereken durumlar hakkında bilgi verir. Daha sonraki check up işlem sırasındaki oluşabilecek risk olayları gözden geçirilerek değerlendirilir.

Check up erişkinlerde herhangi bir şikayeti olmasa bile yılda 1 defa yaptırılması gereken sağlık taraması testidir. Bu süre kişinin sağlığında oluşabilecek değişimleri ve risk faktörlerini takip etmesi açısından oldukça önemlidir.

Bu sağlık testini daha çok ailesinde şişmanlık, diyabet, hipertansiyon ve kronik hastalığı olanlar, meme kanseri, prostat kanseri gibi kanser açısından risk grubunda yer alanlar yaptırabilirler. Aynı zamanda kronik ve kalıtımsal diğer hastalıklar için risk grubuna girenler, yoğun tempoda ve stres altında çalışanlar ve sağlıklı bir menopoz dönemi geçirmek isteyen kadınlar düzenli bir şekilde sağlık kontrolü yaptırabilirler.

Check Up Nedir?

Alanında uzman hekimlerin yaptığı muayenelerin dışında laboratuvar testleri ve radyolojik görüntülemeler ile yapılan bu işlem zinciri kişinin cinsiyetine, yaşına, genetik durumuna ve risk faktörlerine göre şekillendirilir. Yaşı büyük olan kişiler için farklı hastalığın erken bir dönemde anlaşılması için kapsamlı taramalar yapılır.

Bütün bunların dışında kişinin sağlık durumuna bakılarak obezite, diyabet, lipit metabolizması, kalp damar hastalıklar parametreler ile değerlendirilerek oluşabilecek hastalıkların ortaya çıkması engellenebilir.

Check Up Fiyatı Ne kadar?

Devlet hastanesinde yapılan check up fiyatları genellikle çok kapsamlı bir şekilde yapılmadığı için pek tercih edilmemektedir. Bu nedenle işlemlerin aynı gün yapılıp sonuçların bir an önce belirlenmesi için genellikle özel hastaneler tercih edilmektedir.

İstanbul veya Ankara gibi diğer büyük şehir yerlerinde yapılan check up 2021 fiyatları hemen hemen aynı fiyata denk gelmektedir. Daha büyük bilindik özel hastanelerde bu işlem biraz daha pahalı olabilmektedir. Bu yüzden check up fiyatı veya fiyatları için daha uygun yerler tercih edilebilir.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×