Check Up Kanser Tedavisinde Hayat Kurtarır

Temmuz 13, 20200Check-Up

Check Up Kanser Tedavisinde Hayat Kurtarır

Temmuz 13, 2020 0
chek-up-2.jpg

Kanser hastalığı kadınlarda, erkeklerde ve çocuklarda büyük ölüm oranlarına sahiptir. Gizli ve erken dönemde bir hastalık belirti vermediği için ciddi oranda ölümle sonuçlanır. Hematolojik testler yüksek maliyetlere sahiptir ve tüm hastanelerde uygulanmaz. Check up işlemi hematolojik testlerin neredeyse tümünü içerir. Bu nedenle bilinmeyen ve ilk evrede olan kanser hastalığı tespit edilebilir. Taramalar sayesinde tedavi süreci için zaman kazanabilirsiniz. Tıp alanında yaşanan gelişmeler neticesinde erken dönemde teşhis edilen kanser başarılı tedavi sonuçlarını içerir. Özellikle, prostat, rahim ağzı kanseri ve lösemi gibi yüksek ölüm oranı olan türleri erken evrede teşhis edildiğinde tedavi edilebilir. Uygulanan tetkiklerde sorun çıkarsa kontrol aralıkları tekrar düzenlenir.

Check Up İşlemi Öncesi Yaapılması Gerekenler

Check up işlemi öncesinde  yapılması gereken bazı adımlar vardır;

  • Kadın hastalarda hamilelik şüphesi varsa ilk önce hamilelik kontrolü yapılmalıdır.
  • Uygulanacak tetkiklerin doğru sonuçlanması için en az 10 saat açlık gerekir.
  • Düzenli olarak tüketilen ek besinler, düzenli kullanılan ilaçlar ve diğer takviye edici gıdalar getirilmeli ya da doktora söylenmelidir.
  • Taramalar sırasında kıyafetler çıkartılabileceği için rahat kıyafet tercih edilmelidir.
  • İşlem öncesinde mağdur olmamak adına mutlaka randevu alınmalıdır.

Sıraladığımız bu hazırlıklar sorunsuz bir check up işlemi yaptırmanız için gereklidir. İşlem öncesi gerekli olan hazırlıkları doktora danışabilirsiniz.

Önleyici Check Up Nedir?

Check up işleminin önleyici bakım seviyeleri vardır. Hastalığı belirler ve semptomların gelişmesini engeller. Üç farklı bakım seviyesi bulunur. Birincil seviye risk altında olan kişileri korumak için uygulanır. İkincil koruma seviyesi kolesterol ve diyabet gibi teşhis edilen hastalıklar için uygulanır. Detaylı ve hastalığa özel olarak uygulanan tetkikleri içerir.

Üçüncül koruma hizmetinde ise var olan hastalıklara bağlı olarak yeni hastalıkların gelişmesini engeller. Önleyici check up uygulamasında hastaların bağışıklık sistemleri koruma altına alınır. Doktor değerlendirmeleri yaptıktan sonra hastaya aşı uygulayabilir. Diyet önerilerinde bulunabilir. Standart check up uygulamasından ayıran en önemli özelliği bilinen hastalıklara özel taramalar yapılır. Hastalık varken hastanın yaşam kalitesini artırmak amaçlanır.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×