Check Up İstanbul

Haziran 7, 20200Check-Up

Check Up İstanbul

Haziran 7, 2020 0
9.jpg

Sağlık sorunu olmayan kişilerin gizli veya olası hastalıklarının erken dönemde belirlenmesi amacıyla hastanelerde sağlık taraması yapılması check up olarak adlandırılabilir. İlerleyen evrelerde hastalıkların ortaya çıkması kişiler içinde aileleri içinde zorluğa ve üzüntülere sebep olmaktadır. Özellikle ailede kronik ya da süre gelen hastalıkların olması durumunda yılda bir kez yapılması önerilen sağlık taramaları erken tanılarla hayat kurtarmaktadır.

Check up, erken tanı ve teşhis bakımından ertelenmemesi bakımından son derece önemli bir sağlık tarama sistemidir. Genel olarak checkup yaptırdığınızda diyabet, kolesterol, karaciğer-böbrek fonksiyonları, kronik hastalıklar, kan sayımı, tansiyon ölçümleri, kanser taramaları, EKG gibi taramaların tamamı yapılmaktadır. Ayrıca yaptırmış olduğunuz hastanelerin ya da sağlık kuruluşlarının özel taramaları varsa onlardan da yararlanabilirsiniz.

Neden Yaptırmalıyım?

Check up yaptırdığınızda, ileride ciddi hastalığa dönüşebilecek durumların önceden tespit edilebilir ve gereği önceden yapılarak hayat kurtarıcı olabilir. Hastalık ortaya çıktıktan sonra yaşanacak olan maddi ve manevi kayıplar düşünüldüğünde yılda bir kez bir saatlik süreyi kendi sağlığımız için çok görmemeliyiz. Nitekim sağlığımız için ayırdığımız bu bir saatlik sürenin ileri dönemlerde sağlığımıza yapacağı katkı tatminkâr olmaktadır.

Check up sayesinde elde edilebilecek bir ipucu sayesinde tehlikeli ve varlığından haberdar olmadığınız hastalıklarınız erkenden teşhis edilip tedavi edilebilir. Erken teşhisin başarılı bir tedavinin en önemli unsur olduğunu unutulmamalıdır. Kanser gibi sinsi ilerleyen hastalıklar belirti verdiklerinde genel olarak birden fazla organa hasar vermiş olmaktadır. Bu tür hastalıklarla baş etmenin yolu önceden haberdar olmaktan geçer.

Ne Zaman ve Ne Kadar Sıklıkta Yaptırmalıyım?

Ailevi ve genetik geçişli bir hastalık şüphesinde, erişkin dönemde herhangi bir şikâyetiniz varsa ya da herhangi bir şikâyetiniz olmasa bile yılda bir kez check up yaptırmanızda fayda vardır. Yılda bir kez sağlık kontrolünden geçiyor olmak bilinçli ve mutlu yaşamanızı sağlar.

Sağlık kontrollerinizde; daha önceden yapılmış olan test ve tetkik sonuçlarınız var ise, yanınızda getirmeniz sağlığınızdaki gelişme ve risklerin izlenip değerlendirilmesi açısından önemlidir. Ayrıca kullanmış olduğunuz ilaçlar var ise, hamilelik şüpheniz var ise mutlaka belirtmenizde fayda vardır. Unutmayın ki, düzenli check up yaptırmanız sağlığınız için önem taşır.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×