Check Up İşleminde Uygulanan Testler

Temmuz 20, 20200Check-Up

Check Up İşleminde Uygulanan Testler

Temmuz 20, 2020 0
186.jpg

Check up işleminde uygulanan testler, Akciğer grafisi, EKG, EKO, rutin kan tahlilleri, hormon parametreleri, kanda görülen kanser değerleri, Mamografi, İdrar tetkiki, Röntgen, Emar, Tomografi, Pap Smear Testi ve antikor düzeyleri incelenir. Kişinin klinik incelemesine göre bu testler daha fazla kişiselleştirilebilir. Diyabet hastalığı belirtileri gösteren kişilere glikoz tolerans testi uygulanır. Check up işlemi hastalıkların belirlenmesini sağladığı kadar koruyucu sağlık hizmetlerini de içerir. Bu nedenle hastalıkların teşhisi için uygulanan tetkiklerin sonucunda tedaviye vakit kaybetmeden başlanır. Sağlık taramasının amacı tedavide zaman kazanmaktır. Teşhis edilen hastalıkların olması durumunda vakit kaybedilmemelidir.

Check Up İşlemi Sonrası Yapılması Gerekenler

Check up uygulaması sonrasında yapılması gerekenler vardır.

  • Tüm tetkik sonuçları alınır ve ilgili uzman hekimler tarafından değerlendirilir.
  • Uzman hekimler herhangi bir sağlık problemi teşhis ettiyse tedavisine başlanır.
  • Doktor yaşam tarzınızı ve beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmenizi önerirse mutlaka uyum sağlamalısınız.
  • Bir sonraki check up işleminin randevusu alınır.
  • Koruyucu sağlık uygulamaları tavsiye ediliyorsa yaptırılmalıdır. Antikor seviyeleri düşük ise mutlaka aşı uygulanır.

Günümüzde karşımıza çıkan hastalıklar ölüm oranı yüksek olan hastalıklardır. Bu nedenle uygulama sonrasında hekiminiz ne önerdiyse hepsini yerine getirin. Unutmayın ki check up işlemi öncesi ve sonrası olarak iki aşamada tamamlanır.

Periyodik Check Up İşleminin Amacı

Periyodik check up işleminin en önemli amacı sağlık kontrollerinin aksamadan ve doğru tetkikler ile uygulanmasıdır. İnsanların genetikleri birbirlerinden farklıdır. Taşıdıkları kalıtsal hastalıklar, hastalıklara gösterdiği vücut toleransları ve bağışıklık sistemlerinin çalışması birbirinden farklıdır. Bu nedenle her hasta kişisel olarak incelenmelidir. Uygulanan tetkikler kişiden kişiye değişiklik gösterir Örneğin, ailesinde diyabet hastalığı olmayan ve bu belirtileri göstermeyen birine glikoz tolerans testi yapılması uygun değildir.

İşlem maliyetini gereksiz tetkikler ile artırmak yerine etkili ve doğru sonuçlar verecek tetkikler yapılmalıdır. Ticari amacı olan sağlık kuruluşları hasta sağlığını ikinci plana atabilir. Bu nedenle işlem yaptıracağınız hastaneyi araştırırken dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Sağlığın sürdürülmesi ve kaliteli hayat sürmek için periyodik uygulamalar yaptırmalısınız


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×