Check Up İşlemi Ne Kadar Sürer?

Temmuz 19, 20200Check-Up

Check Up İşlemi Ne Kadar Sürer?

Temmuz 19, 2020 0
5ac783097152d81ca4f14497.jpg

Check up uygulaması paket içeriğine göre farklı sürelere sahiptir. 20-35 yaş arası kişilerde genellikle kompleks tetkikler yoktur. Bu nedenle uygulama yaklaşık 1 saat içerisinde tüm tetkikler tamamlanır. 50 yaş ve üzeri tarama yaptıran kişilerde endoskopi ve kolonoskopi uygulaması yapılır. Bu işlemler için anestezi almak gerekir. Bu nedenle tetkiklerin tamamı aynı zamanda tamamlanamaz. Kişilerde teşhis edilen hastalıklara göre ve tetkik sonuçlarına göre tarama süresi uzatılabilir. Uygulanan tetkiklerin sonuçlanması 1-15 gün arasında değişir. Biyopsi uygulaması yapıldıysa pataloji sonucunun çıkması yaklaşık olarak bir ay sürer. Bu nedenle genel olarak bir süre verecek olursak check up işlemi 1-30 gün arasında değişiklik gösterir.

Check Up Nasıl Yapılır?

Check up uygulaması dört aşamada gerçekleştirilir. İlk olarak fiziki muayene ile kişinin geçmiş sağlık öyküsü alınır. Kalıtsal hastalıkları, ailesinde yaşanan hastalıklar,çevresel faktörleri ve yaşam tarzı gibi risk faktörlerini belirleyecek bilgiler edinilir. İkinci aşamada kan tetkikleri uygulanır. Kan tetkiklerinde tüm parametrelere bakılır. Kan sonuçlarına ve fiziki muayene verilerine göre radyolojik tetkikler istenir. Görüntüleme tetkikleri sırasında herhangi bir kitle ya da farklı bir doku oluşumu olup olmadığı araştırılır. Herhangi bir doku tespit edilirse biyopsi taraması istenir. Son olarak endoskopi ve kolonoskopi tetkiki uygulanır. Tetkik sonuçları beklendiği gibi olumlu çıkmazsa sonraki tedavi süreci check up uygulamasından çıkar.

Check Up Sonrasında Yapılması Gerekenler

Check up uygulaması yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Tetkikler tamamlandıktan sonra doktorunuz sizlere bazı önerilerde bulunur. Tahlil sonuçlarına göre diyet programı önerildiyse mutlaka uyum sağlamalısınız. Doktorunuz bir sonraki check up randevunuzu verir. Bu tarihi aksatmamalısınız. Bir önceki tetkik sonuçlarını mutlaka muhafaza etmelisiniz. Kontroller sırasında tespit edilen hastalıkların tedavisi için uzman doktorlar ile görüşmeniz gerekir.

Sağlık taramaları sırasında doktorunuz fiziksel, çevresel ve genetik faktörlerinizin hepsini değerlendirir. Bu nedenle size verdiği tavsiyeler tamamen hayat kalitenizin artması ve sağlığınızın korunması içindir. Dikkatli olmanız ve yapmanız gereken adımları uygulamalısınız. Kaliteli bir hayat yaşamak için sağlıklı bir vücuda sahip olmalısınız. Düzenli kontroller sayesinde dilediğiniz sağlıklı hayatı yaşayabilirsiniz


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×