Check Up İle Hangi Hastalıklar Tespit Edilebilir?

Haziran 7, 20200Check-Up

Check Up İle Hangi Hastalıklar Tespit Edilebilir?

Haziran 7, 2020 0
6.png

Check up yılda bir kez veya doktorun belirlediği şekilde kişiye göre daha sık sürelerde yapılarak sağlık durumumuz hakkında bilgi edinmemizi sağlayan genel kontroldür. Check up yaptırmak başta kanser gibi ölümcül hastalıklarda erken teşhis, hastanın genel sağlık durumu hakkında bilgi edinme ve diğer şeyler hakkında bize bilgi sağlamaktadır. Bu yüzden yıllık genel sağlık kontrolüne gitmek çok önemlidir hatta hayat kurtarıcısıdır bile denebilir.

Risk Grubunda Olanlar İçin Check Up Önemi

Risk grupları, çeşitli hastalığı olan insanlar ve ileri yaş grubu için ayrı bir önemi olan genel sağlık kontrolü aksatılmamalı ve ihmal edilmemelidir, genel sağlık kontrolü konusundaki bilinç geliştirilmeli ve gençlere aktarılmalıdır. Her insan bedeni ve içinde yaşadığı sorunlar farklı olduğu için de her check up kişiye özel olarak yapılmaktadır. Kişiye özel olarak yapılan genel sağlık kontrolleri hastanın aile geçmişi, bulunduğu risk grubu ve varsa şikâyeti göze alınarak yapılır.

Check Up İle Teşhis Edilebilen Hastalıklar

Belirli periyotlarda check up yaptıran insanlar şu hastalıklar için erken tedavi olanaklarından yararlanabilirler:

 • Böbrek ve idrar yolunda ortaya çıkabilen hastalıkları tespit edebilir.
 • Bulaşıcı hepatit virüsü yüzünden oluşabilen karaciğer hastalıkları tespit edebilir.
 • Pankreas hastalıklarını tespit edebilir.
 • Kan değerlerine bağlı olarak ileride yaşanabilecek sıkıntıları tespit edebilir.
 • Hangi risk gruplarında olduğumuzu saptayıp tespit edebilir.
 • Kolesterol hastalığı yani kandaki yağ oranı tespit edebilir.
 • Karaciğer hastalıklarını tespit edebilir.
 • Mesane kanseri veya kolon kanseri gibi kanser türleri tespit edilir özellikle erkeklerde prostat, kadınlarda ise meme, rahim ve rahim ağzı kanserleri tespit edilip, erken teşhis konulabilir.
 • Solunum problemleri ve buna bağlı olan hastalıklar, teşkil edebileceği riskler tespit edilir.
 • Kalın ve ince bağırsak hastalıkları tespit edilebilir.
 • Bazı kan hastalıkları tespit edilebilir.
 • Cilt hastalıkları ve enfeksiyon gibi durumlar tespit edilebilir.
 • Tip 1 ve Tip 2 olmak üzere şeker hastalığı yani diyabet tespit edilir veya risk grubu belirlenir.

Bunların yanında akciğer hastalıkları tespit edilebilir. Kulak, burun ve boğaz hastalıkları tespit edilebilir. Hipertansiyon gibi tansiyon problemleri ve ileride buna bağlı olarak oluşabilecek sıkıntılar tespit edilebilir. Kalp, damar ve kalp kapağı hastalıkları tespit edilebilir. Kemik erimesi tespit edilebilir.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×