Check Up İçin Yapılan Hazırlıklar

Temmuz 10, 20200Check-Up

Check Up İçin Yapılan Hazırlıklar

Temmuz 10, 2020 0
check-up-3.jpg

 

Check up işlemi öncesinde uygulanması gereken bazı işlemler vardır. Taramalar başlatılmadan önce kişinin sağlık öyküsü alınır. Kalıtsal hastalıklar yönünden değerlendirilir. Doktor tarafından fiziki muayene yapılır. Hamilelik durumu var mı yok mu sorgulanır. Tahlil yapılacağı için mutlaka 12 saat açlık olması gerekir. Farklı görüntüleme tetkikleri yapılacağı için rahat kıyafetler giyilmesi tavsiye edilir.

Düzenli kullanılan ilaçlar varsa ve daha önce uygulanan tahlil sonuçları varsa doktora getirilir ve bilgi verilir.Kadın hastalarda hormon tahlillerinin doğru sonuç vermesi için adet döngüsü bittikten sonra gelmeleri gerekir. Check up işlemi için mutlaka önceden randevu alınması gerekir.

Check Up Hayati Önem Taşır Mı?

Check up uygulamasının içeriğinde secren testi dediğimi testler vardır. Bu testler kişinin yaşına, sağlık durumuna ve var olan hastalıklarına göre değişiklik gösterir. Uygulamanın amacı sinsi ilerleyen ve bilinmeyen hastalıkların tespit edilmesidir. Secren testler sayesinde yeni başlayan ve herhangi belirti vermeyen kanser türleri teşhis edilebilir. Kanser dünya genelinde büyük oranda ölüm oranına sahip olan bir hastalıktır.

Hastaların yaşamlarının kurtulabilmesi için erken teshiş büyük önem taşır. Ölümcül hastalıkların ilk evresinde haberdar olmak ve tedavi için yeterli zamanı kazanmak açısından check up uygulanmalıdır. Yapılan tahillerde herhangi bir problem çıkarsa tetkik aralıkları kısaltılır. Sorun görülmez ise yılda bir defa yapılması yeterlidir.

Check Up Nerede Yapılır?

Check up işlemi tam teşekküllü özel hastanelere uygulanır. Uygulamanın içeriği çok geniş tetkik içerir. Bu tetkiklerin uygulanması ve sonuçlandırılması için farklı cihazlara ihtiyaç duyulur. Küçük kliniklerde bu cihazlarının hepsinin olması mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka tam teşekküllü bir hastane tercih edilmelidir. İşlem yaptırağınız hastaneye karar vermeden önce araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Sorgulamanız gereken kriterler, check up fiyatları, tahlil içerikleri, tahlilleri değerlendiren uzman doktorların bölümleri, hematolojik uygulamaların olup olmadığı ve işlem süresi mutlaka sorgulanır. Check up içeriği uygulanan kişiye göre değişiklik gösterebilir. Değişiklik gösteren kriterler olduğu gibi sabit tetkiklerde vardır. Bu nedenle özel bir durumunuz ve şikayetiniz varsa işlem öncesi mutlaka doktorunuza danışın


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×