Check Up İçeriğinde Hangi Tahliller Yer Alır?

Haziran 5, 20200Check-Up

Check Up İçeriğinde Hangi Tahliller Yer Alır?

Haziran 5, 2020 0
6.jpg

Kişinin iç muayenesinden sonra doktor, uygulanacak muayene prosedürünü belirler ve muayeneyi yapmak isteyen kişiye bilgi sağlar. Standart testler arasında kan hücresi sayımı, tam idrar analizi, kan şekeri, kolesterol, karaciğer fonksiyon testleri, böbrek fonksiyon testleri, elektrokardiyogram testleri ve karın ultrason testleri bulunur.

40-50 yaş grubunda ultrason, göğüs röntgeni, mamografi, smear, dışkıda gizli kan, erkekler için prostat tarama testleri ve 50 yaş üstü kişilerde kolonoskopi ek olarak, ailesel bir eğilim veya belirli bir risk varsa, farklı testlerle yapılabilir.

Check Up Testi Nedir?

Sağlıklı insanların gelecekteki sağlık risklerini belirleyerek, hastalığın erken teşhisi, laboratuar ve tarama yöntemlerinin araştırmasına check up denir. Bu kişinin bir şikâyeti varsa, uzman muayenesi ve laboratuar araştırması check up olarak kabul edilmeyecektir.

Check Up Kimlere Yapılabilir?

Her yaş ve cinsiyet için farklı check up planları vardır. Doğmamış bebeklerin olası riskleri hakkında erken teşhis çalışmaları yapmak bile mümkündür.

Her ne kadar 25 ila 30 yaşından önce sağlıklı olunduğuna inanılsa bile, aile risk faktörlerine göre, bu yaşlarda değişik check up planları uygulanabilir.

Check Up Hangi Hastalıkların Teşhisinde Etkilidir?

Muayene ile teşhis edilemeyen hastalık yoktur. Bununla birlikte, insanların ve biyolojik canlıların yaşam ortamları nedeniyle, ortaya çıkan bazı sorunlar teşhis edilemeyebilir. Bu durum çok nadirdir.

Check Up İçin Ne Gerekir?

Check up yaptırmak isteyen bir insanın, hangi tıbbi kurumu incelemek istediğine bakılmaksızın, önce telefonla veya tıbbi kuruma başvurması ve ardından bir danışmana danışması önerilir. Hasta danışmanlarının kişiyle yaptığı görüşmeden elde ettiği bilgiler ışığında check up programının tamamı planlanmalıdır. Yapılacak testler, çekilecek röntgen ve emarlar, doktorların yapacağı tüm muayeneler önceden planlanarak hastaya ona göre randevu tarihleri önceden bildirilmelidir. Bundan sonrasında check up programı başlatılabilir.

Yılda Kaç Defa Check Up Yaptırılmalı?

Yılda bir kez düzenli denetimler yeterlidir. Herhangi ir sebepten ötürü kişi risk altındaysa daha sık aralıklarla check up yaptırılabilir. Bu program uzman doktorun tavsiyesine göre planlanır. Normal şartlarda çok sağlıklı olduğuna inanan insanların bile check up yaptırması, sağlıklarını korumaları açısından önemlidir.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×