Check Up İçeriğinde Bulunan Testler

Ağustos 27, 20200Check-Up

Check Up İçeriğinde Bulunan Testler

Ağustos 27, 2020 0
0001789_40-yas-ustu-kadin-check-up-ozel-eskisehir-anadolu-hastanesi_550.png

İnsanlar yüzyıllar boyunca birçok hastalık ile mücadele etmişler ve bu mücadele sonucunda birçok hastalığa da çözüm bulunmuştur. Tıbbın gelişmesiyle birlikte tanı koymaya yarayan imkânlar da gelişmiş ve böylelikle birçok test çeşidi meydana gelmiştir. Bu testler sayesinde insanlar üzerinde hastalık olup olmadığı tahmin edilmekte hatta detaylı bir taramadan sonra hastalığın olup olmadığına kesin surette karar verilmektedir. Bu kapsamlı taramaya check up adı verilir. Bu nedenle insanlar sıkça check up içeriğinde bulunan testler olarak araştırmalar yapmış ve ona göre tarama yaptırmaya karar vermişlerdir.

Kan Testi

Check up içeriğinde bulunan testler için yapılan araştırmalar üzerine insanlar kan testi konusunda da fikir sahibi olmak istemişlerdir. Kan testi toplum içerisinde ve sağlık sektöründe oldukça yaygın bir kullanıma sahip olan test türüdür. Bu test sayesinde birçok hastalığın belirtileri keşfedilmekte ve elde edilen bulgular sayesinde hastalığın cinsi ve nedeni öğrenilmektedir. Kan testi hastanelerin kan alma ünitelerinde yapılan ya da sağlık merkezlerinde sağlık çalışanları tarafından gerçekleştirilen bir işlemdir. Kan testi işlemi için öncelikle kan aldırmak gerekir. Kan aldırma işlemi ise oldukça basittir. Sağlık çalışanı tarafından kan alınacak bölge öncelikle dezenfekte edilir, ardından iğne ucunun yavaş hareketlerle damara girişi sağlanır, damara giren iğne ucunda kan çekilerek şırınganın da ucunda bulunan kan tüpüne kan aktarılır böylelikle kan alma işlemi tamamlanmış olur.

İdrar Testi

Check up içeriğinde bulunan testler için yapılan araştırmalar sonucunda ikinci en çok aranan test idrar testidir. İdrar testi, bu tahlili yaptırması gereken birçok kişi tarafından iğrenilen bir işlemdir. Ancak idrar testi, hastalıkların bulgusu açısından yapılması gereken en önemli testlerden birisidir. İdrar testi kapsamlı bir tarama yapılacağı zaman muhakkak yapılması gereken tahlillerden birisidir. Sağlık çalışanın hastaya verdiği kap içine azıcık idrar bırakılması sonucu kapak sıkıca kapatılmalı ve tahlil yapılan yere götürülmelidir. Bu işlem sonucunda idrar testi hasta tarafından tamamlanmış olurken laboratuvar aşamasına geçer, bu aşamadan sonra testin sonucunun çıkması beklenecek ve sonuç çıktıktan sonra hekimin eline ulaşacaktır.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×