Check Up Hizmeti Veren Sağlık Kuruluşu Nasıl Olmalıdır?

Temmuz 17, 20200Check-Up

Check Up Hizmeti Veren Sağlık Kuruluşu Nasıl Olmalıdır?

Temmuz 17, 2020 0
c_1.jpg

Check up hizmeti acil sağlık hizmeti grubu arasında yer almaz. Bu nedenle devlet hastanelerinde bu hizmet verilmez. Özel sağık kuruluşlarının sayısının artması ile yeni merkezler kurulmuştur. Check up hizmeti vermek isteyen sağlık kuruluşu özel tasarlanmış ve içerisinde tüm cihazların bulunduğu bir laboratuvar sistemine sahip olmalıdır. Sağlıklı bireylerin sağlığını kontrol etme amacı ile yaptırdığı bir uygulama olduğu için hasta bireylerin olmadığı ayrı bir bölümde yapılmalıdır. Hastane işlem yaptıran kişilere özel bir danışman sunar. Danışman uygulama sırasında ve sonrasında kişileri yönlendirir ve gerekli randevuları düzenler. Masraflar sigorta kurumu tarafından karşılanmaz Özel sağlık sigortalarının bazıları check up paketi sunar. Bu sigortalara sahipseniz ücretsiz yaptırabilirsiniz.

Check Up Neleri Kapsar?

Check up paketleri hizmet veren hastanenin sahip olduğu donanımlara göre değişiklik gösterir. Paket seçenekleri hastanın yaşına, kalıtsal hastalıklara ve çevresel faktörlerine göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak kapsadığı durumlar;

  • Rutin kan tetkikleri, kan şekeri, kolesterol ve karaciğer enzimlerine bakılır.
  • Aşısı olmayan kişilere koruyucu sağlık hizmeti olarak eksik aşıları uygulanır.
  • Hormon değerleri ve paremetreleri ölçülür.
  • Radyolojik görüntüleme tetkikleri ve diğer tarama yöntemleri uygulanır.
  • Kanser değerleri ölçülür ve kanser riskinin olup olmadığı araştırılır.

Kişilere özel olarak paket içerikleri değiştirilebilir. Doktor tarafından uygulanan fiziki muayene paket kapsamlarını değiştirir.

Chep Up Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Check up 20 yaşını dolduran ve herhangi bir sağlık problemi olmayan kişilere her yıl düzenli olarak uygulanması gerekir. Taramaların her yıl yapılmasının nedeni ölümle sonuçlanabilecek olan hastalıkların erken dönemde fark edilmesidir. Erken teşhis bütün hastalıklarda hayat kurtarır. Toplumumuzda sağlıklı olduğu için tahlil yaptırmayı gereksiz gören insanlar vardır. Bu son derece yanlış bir tutumdur. Hayatınızı kaliteli bir şekilde sürdürmek için sağlığınıza ve bütçenize uygun check up paketlerini tercih edebilirsiniz. Detaylı araştırma yaparak tam teşekküllü bir hastanede güvenilir hizmet alabilirsiniz. Taramaların doğru zamanda uygulanması kadar doğru hastanelerin tercih edilmesi hayati önem taşır. Ticari kaygı gütmeyen sağlık kuruluşlarından hizmet almanız gerektiğini unutmayın.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×