Check Up Hizmeti Alırken Bunlara Dikkat Edin

Eylül 13, 20200Check-Up

Check Up Hizmeti Alırken Bunlara Dikkat Edin

Eylül 13, 2020 0
images-4.jpg

Sağlık sektörünün de gelişmesiyle birlikte birçok hastalığa kısa zaman içerisinde çözüm bulunmakta ve bu sayede hastalıkların ilerlemesi ve kötü sonuçlar doğurması kontrol altına alınmaktadır. Hastalıkların keşfi için ise birçok yöntem kullanılmakta, kan tahlilleri, idrar testleri ve hormon testleri gibi birçok test yapılmakta ve böylelikle vücutta bulunacak olan herhangi bir hastalığa dair bulgular önceden tespit edilerek hasta için tedaviye yönelik zaman kazanılmaktadır. Bu testlerin tamamına ve kapsamlı taramaya ise check up hizmeti adı verilmektedir. Bu hizmetin verilmesi ise ile insanlar check up hizmeti alırken bunlara dikkat edin diyen doktorların söylediklerini araştırmaya başlamışlardır.

Kan Tahlili Öncesi Aç Olunması Gerekebilmektedir

Kan tahlili check up taraması sırasında en çok başvurulan test türlerinde birisidir. Kan tahlili sayesinde vücutta var olan dengelerin ne şekilde işlediği anlaşılabilir, hasta son dönelerde ne tüketmiş fikir sahibi olunabilir ve bazı hastalıklara dair bulgular bu testte yer alabilir. Bu nedenle tarama sırasında muhakkak kan tahlili yaptırılmaktadır. Ancak kan testi öncesi uyulması ve dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar mevcuttur. Check up hizmeti alırken bunlara dikkat edin diyen doktorlar, hastalarına kan testi öncesi de aç olunması gerektiğini önemle vurgulamaktadırlar. Bunun nedeni bazı hastalıkların anlaşılması için aç olunması gerekmesi ve böylelikle kan değerlerinin daha anlaşılır çıkmasıdır. Kan tahlili öncesinde akşam ağır yemekler tüketilmemeli ve mide rahatsız edilmemelidir.

Bazı Tahliller için İdrara Çıkılmaması Gerekir

Batın adındaki mesanenin görüntülendiği ultrasonda hastanın mesanesinin belirgin ve daha net görünebilmesi için şişkin olması gerekir. Bunun yolu da mesanenin içinin olabildiğinde dolu olmasından geçer. Böylelikle içi dolu olan ve oldukça şişkin olan mesane ultrason sırasında hekimin işini kolaylaştırarak daha net bir görünüm sağlayacaktır. Bu ultrason için hastalara daha önceden hekimler haber vermekte ve check up hizmeti alırken bunlara dikkat edin diyerek hastalara bol su içmesini önermektedirler. Doktorların bu önerisi üzerine hasta devamlı su içerek idrara çıkmaz ve bu şekilde sağlıklı bir ultrason sonucu elde edilmiş olur.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×