Check Up Aşamaları

Temmuz 13, 20200Check-Up

Check Up Aşamaları

Temmuz 13, 2020 0
CHECKUP1.gif

Check up işlemi üç aşamadan oluşur. Fiziki muayene aşaması, tetkik aşaması ve değerlendirme aşamasıdır. İşlem için başvuran kişilere ilk olarak fiziki muayene uygulanır. Vücudun herhangi bir yerinde gözle görülen kitle varlığı, kalıtsal hastalıkların öyküsü, uyku düzeni, beslenme alışkanlıkları ve yakın çevresinde son zamanlarda yaşanan sağlık sorunları sorgulanır. Fiziki muayenede elde edilen veriler ile hangi tetkiklerin uygulanacağına karar verilir. İşlem süresinde her hastaya farklı tetkik uygulanır. İkinci aşama tetkik aşamadır. Doktorun istediği kan testleri ve radyolojik görüntülemeler yapılır. Bu tetkikler sayesinde bilinmeyen hastalıklar teşhiş edilir. Son aşama doktorun tetkikleri değerlendirdiği aşamadır. Bu aşamada var olan hastalıkların tanısı kesin olarak konulmuş olur.

Check Up Uygulaması Neden Yapılmalı?

Check up uygulaması yapılmasının başlıca dört nedeni vardır. Bu nedenler;

  • Kronik ve tedavisi zor diğer hastalıkları erken tedavisini sağlayarak tedavi sürecini kısaltır ve bu süreçte yaşanacak maddi kayıpları önler.
  • İnsanlarda oluşan hastalıkları ilk evresinde tespit ederek kolay tedavi imkanı sağlar. Kompleks tedavilerin oluşmasını engeller.
  • Sağlıklı ve hasta bireylerin yaşam kalitelerini önemli derecede artırır.
  • Hastalığın semptomlarını erken dönemde yok ederek tedavi süresi boyunca konforlu bir süreç oluşturur ve semptomları kısa sürede yok eder.

Yapılan incelemeler sonucunda check up uygulaması ile hastalıkların tedavisi altı kat daha az bir masraf ile karşılanabiliyor. Bu nedenle he maddi hem de sağlık açısından kazanç sağlamak için yaptırabilirsiniz.

Çocuk Check Up Paneli

Check up paketleri kadınlara, erkeklere ve çocuklara özel olarak uygulanır. Sağlık tarama testlerinde yaş ve cinsiyet kriteri çok önemlidir. Çocuklarınızın uzun, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürebilmeleri için sene de bir defa yaptırmanızı uzmanlar tavsiye ediyor. Panel içerisinde çocukluk döneminde görülen hastalıklar, büyüme ve gelişmesini yakından takip eden, hormon bozukluklarını erken dönemde teşhis eden tahliller içerir. Çocuğunuz sağlığını etkileyen ve erken dönemde müdahale edilen rahatsızlıklar giderilir. Çocukluk döneminde başlayan ve erken teşhis edilemeyen hastalıklar tüm hayatı boyunca çocuğunuzu olumsuz etkiler. İleri yaşlarda görülen hastalıkların temeli çocukluk döneminden atılır


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×