Bulaşıcı Hastalıklar Nelerdir?

Haziran 18, 20200Check-Up

Bulaşıcı Hastalıklar Nelerdir?

Haziran 18, 2020 0
hastalık.jpg

Bulaşıcı hastalıklar,  dışarıdan gelen bakteri, virüs gibi mikroorganizmaların neden olduğu hastalıklardır. Bu hastalıkların birçok çeşidi ve nedeni bulunmaktadır. Hastalığa göre hastalığın tedavisi de değişmektedir. Hastalığın kaynağı olarak insandan veya hayvandan bulaşabilir. Belirtileri birçok hastalıkta olan belirtilerle aynı olabilir. Gerekli olan tahlillerle hastalık tespit edilebilir. Bu hastalıklardan şüphelenmek kolay olmadığı için tüm hastalıkların tespit edilebileceği testler bütünü olan check up yaptırmak sağlığımız açısından çok önemlidir. Bu hastalıklar farkına varmadan ilerleyebilir. Tespitinde check up önemli yer tutar.

Bulaşıcı Hastalıklar Nelerdir?

Bulaşıcı hastalıklar nelerdir: solunum yolu hastalıkları, bruselloz, çiçek, hepatit, tifo,  tüberküloz,  AİDS zatürree en çok bilinenleridir.

Solunum Yolu Enfeksiyonları

Grip, nezle, boğaz iltihabı gibi hastalıklar solunum enfeksiyonlarını oluşturur. Grip, nezle boğaz iltihabı, zatürreede temas edilen ortamlardan hapşırma yoluyla daha önce ortamda bulunan kişiden bulaşabilir.

Burun akıntısı, ateş, öksürük, boğaz ağrısı belirtileriyle ortaya çıkar. Belirtiler görüldüğünde veya başlangıcında hemen doktorunuza başvurunuz. Hastalığın türünün tespiti için check up yaptırmak faydanıza olacaktır. Hastalığın türü tespit edilmeden yanlış tedavi uygulanabilir. Tam tetkik hasta için daha doğru tedavi planı uygulanmasını sağlayacaktır.

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar ise; HIV, bel soğukluğu, frengi, klamidyadır. HIV; bağışıklık sistemini zayıflatarak virüs savunma sistemlerinizi ele geçirebilir. Hasta hiç etkilenmeden uzun yıllar hayatını sürdürebilir. Cinsel ilişki dışında herhangi bir temasla bulaşmaz. Bel soğukluğu; üreme organlarında hızlıca çoğalabilen bir virüstür.

Hastalık fark edilmeden tedaviye yönlendirilmezse kolayca bulaşabilir. Frengi; hastalık bakteri kaynaklıdır. Cinsel ilişkiden haftalar sonra ortaya çıkabilir. Hastalık antibiyotik tedavisiyle mümkündür. Ancak hastaya verdiği hasarların dönüşü yoktur. Riskli bir hastalıktır. Klamidya; kadınlarda daha sık görülür. Bakteri kaynaklı bir hastalıktır. Hastalığın tedavisi sağlanmazsa kadında kısırlığa neden olabilir. Hastalığın tanısı için test yapılması kesin ve tek yöntemdir. Kadınlar için yapılan check up ile ortaya çıkabilir. Check up uygulanıldığı paketlere göre vücutta bulunan tüm hastalıkların ortaya çıkmasında etkili olur. Vücudunuzu ve kendinizi tanımak için 6 ayda bir check up yaptırın.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×