Bayanlara Özel Check-up Hizmeti

Haziran 6, 20200Check-Up

Bayanlara Özel Check-up Hizmeti

Haziran 6, 2020 0
check.png

Doğadaki her canı için en önemli unsur sağlıktır. Sağlık söz konusu olduğunda geri kalan her şey göz ardı edilecek kadar önemsiz olmaktadır. Bu nedenle kadın erkek ya da çocukların sağlık için gereken tüm önlemleri alması gerekmektedir.

Belirli bir yaştan sonra sağlık kontrolleri çok daha sık yapılmalı ve bu kontroller düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Kontrole gitmek için hasta olmayı beklemek son derece yanlıştır çünkü bazı hastalıklar uzun süre belirti vermeden ilerleyebilmektedir ve fark edilmeye başlandığında ise hastalık fazlası ile ilerlemiş olacaktır. Bu da tedavi süresinin uzamasına ve hatta ölümlere sebep olabilmektedir.

Check-up Nedir

Check-up sağlık sektörleri tarafından kişilere uygulanan, tüm metabolik faaliyetlerin ve tüm fiziksel organların çalışma durumunu kontrol etmek için yapılan testler bütünüdür. Yirmi beş yaşından itibaren tüm kadın ve erkeklerin senede bir, kırk yaşından sonra ise senede iki defa check-up yaptırması gerekir.

Kadın ve erkeklere yapılan check-up işlemlerinin ortak noktaları olsa da detayda bazı farklılıklar barındırır. Bunun sebebi kadın ve erkeklerdeki bazı organ ve hormonların farklı olmasıdır. Kadınların check-up yaptırması büyük önem taşır çünkü kadınlarda baş gösteren bazı hastalıklar son derece sinsi ilerlemektedir. Erken teşhis durumlarında binlerce can kolay bir şekilde kurtulmaktadır.

Check-up Kadınlarda Nasıl Uygulanır

Kadınlarda check-up uygulaması genel olarak erkeklere yapılan ile aynıdır. İç organların kontrolü yine manyetik rezonans ve tomografi gibi işlemler ile yapılır. Ancak kadınlarda, göğüs hastalıklarının önüne geçmek amacı ile, meme ultrasonu ya da mamografi gibi uygulamalar mevcuttur. Ayrıca kadınların özel progesteron ve östrojen hormonlarının çalışmalarının incelenmesi için de ayrı hormon testleri yapılmaktadır.

Kadınların erkeklerden farklı olarak rahim bölgesinin de incelenmesi,  rahim, rahim ağzı ve yumurtalık gibi bölgelerde oluşabilecek hastalıkların erken tanısını ve kolay bir şekilde önüne geçilmesini sağlar.

Check-up Fiyatları

Check-up fiyatları yapılan kuruluşlara göre değişkenlik gösterebilir. Devlet hastanelerinde yapılan check-up hizmeti ücretsizdir. Sosyal sigorta kurumu ile anlaşmalı özel hastanelerde ise çok düşük rakamlar ile daha özenli bir check-up hizmeti almak mümkündür. Ayrıca check-up hizmeti almak isteyenler, belirlenmiş check-up paketlerinden seçim yaparak ödemeyi planlayabilir.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×