Ağız Kokusu Neden Olur?

Haziran 3, 20200Check-Up

Ağız Kokusu Neden Olur?

Haziran 3, 2020 0
ağız.jpg

Ağız kokusu hemen hemen her insanda görülebilen karşı taraf için ve kimi zamanda çok hissedilir olduğunda ağzı kokan kişi için çekilmez bir çile haline dönüşebiliyor. Çocuk, genç, yetişkin ve yaşlı demeden her insanın günlük yaşantısında karşılaşabileceği bir problem olan ağız kokusunun oluşmasının birçok sebebi olabilir. Aynı şekilde ağız kokusunun giderilmesinde de yine birçok tedavi yöntemi mevcuttur. Ancak tedavi edilmeden önce ağız kokusunun nedenlerine dair bir check up yaptırmanız bir hayli önem arz etmektedir.

Peki Ağız Kokusu Neden Oluşur?

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki ağız kokunuzun olması demek vücudunuz da çok da önemli bir hastalığın kesin olarak varlığına delalet değildir. Dolayısıyla psikolojik olarak kendinizi böyle bir duruma hazırlamak yerine bu konunda uzman bir doktora başvurmanız daha doğru olacaktır. Tabii ağız kokusunun vücuttaki bir hastalığa işaret ettiği bazı durumlarda söz konusu olabilmektedir. Üstüne bir de gün içerisinde tükettiğimiz yemeklerde bu kokuyu daha kötü bir hale sokabilmektedir. Şimdi ağız kokusuna neden olan bazı hastalıklara bir parantez açalım. En temelden başlayacak olursak bu koku ağız içinizdeki bir problemden kaynaklı olabilir.

Örneğin diş çürüğü ve ağız içi birtakım mantar enfeksiyonları bu kokuya neden olabilmektedir. Ya da eğer sinüzitiniz varsa ve bademcikleriniz şiş ise çıkan kokunun bu iki durumdan kaynaklı olabilme ihtimalide var demektir. Aynı şekilde basitçe nedenlerden birisi olan uzun süreli açlık ağız kokusuna neden olabilmektedir.

Ağız Kokusu Birçok Kişinin Ortak Sorunu

Özellikle son dönemlerde kişilerin sıkça yaşadığı problemlerden birisidir. Aynı şekilde alkol ve sigara kullanımı da ağzınızın kokmasına neden olabilmektedir. Tabii önemli hastalıklardan bazıları olan böbrek ve mide rahatsızlıkları da aynı şekilde ağız kokusuna neden olabilmektedir. Genel olarak ağız kokusuna neden olan hastalık ve rahatsızlıklar bu şekilde. Bunu net bir şekilde saptayıp çözüme kavuşturmak istiyorsanız bu konunda uzman bir doktor tarafından genel bir check up yaptırmanızda fayda var.

Check Up Yaptırmanın Önemi

Uzman doktorlar tarafından yapılacak olan check up işleminde ağız kokunuzun kökeninin nereden geldiği ile birlikte bir de hastalık varsa o hastalık tespit edilecek ve ona göre de bir tedavi yöntemi uygulanacaktır. Dolayısıyla burada önemli olan ağız kokunuzun direkt olarak tedavi edilmesi işlemi değil de öncelikle olan ağız kokunuzun nereden kaynaklı olduğuna dair bir tespit yapılması önemlidir. Bunun içinde check up yapılması son derece önem arz eden bir durumdur. Siz de erken tanı ve tedavi için bu hizmetlerden güvenilir kurum seçimi ile yararlanabilirsiniz.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.


Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by
×