Adetliyken Check Up Yapılır Mı?

Haziran 3, 20200Check-Up

Adetliyken Check Up Yapılır Mı?

Haziran 3, 2020 0
sağlık.jpg

Genel sağlık kontrolü anlamına gelen check up bize güncel sağlığımız hakkında bilgi verir, içinde olduğumuz risk gruplarını belirler ve erken teşhis konulmasını sağlar. Kanser gibi ölümcül olabilen hastalıklarda erken teşhis her şeyi değiştirebilmektedir. Bu açıdan da genel sağlık kontrolü bir nevi hayat kurtarmaktadır denebilir. Bu yüzden genellikle yılda bir defa yapılan genel sağlık kontrollerine büyük önem vermeli ve aksatmamalıyız. Yaşı ilerleyen, çeşitli risk gruplarında olan veya çeşitli hastalığı olan hastalar içinse yılda bir defa yerine doktorlarının belirttiği şekilde daha sık olarak genel sağlık kontrolüne gidiyor olabilirler. Özellikle de daha sık bir şekilde genel sağlık kontrolüne giden hastalar doktorlarıyla iletişim içinde olmalı, herhangi bir rahatsızlık anında bunu doktora bildirmeli ve randevularını aksatmamalıdırlar.

Regl Döneminde Check Up Yapılabilir Mi?

 Check up düzenli olarak herkesin gidip yaptırması, hayatımızın  bir parçası olarak rutinleşmesi gereken bir iştir. Kadınlarda regl döneminde ise check up hizmetinin verilip verilemeyeceği kafa karıştırıcı bir konudur. Regl döneminde hormonlarla beraber vücudumuz birçok değişime uğramaktadır, hatta bu değişim kan değerlerimize bile yansımaktadır. Bu yüzden genel sağlık kontrolüne regl döneminde gitmek çıkan sonuçlarda yanılmaya yol açabilmektedir. Genellikle regl dönemi öncesi ve sonrası zamanlarda genel sağlık kontrolüne girilmesi tavsiye ve tercih edilse de regl döneminde de zorunda kalınırsa genel sağlık kontrolünden geçilebilmektedir. Böyle bir durumda doktorunuzla konuşup, doktorunuzu adet döneminde olduğunuz konusunda bilgilendirmeniz en iyisi olacaktır.

Check Up Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Genel sağlık kontrolünden geçerken sadece adet döneminde olup olmamıza dikkat etmeyiz. Aynı zamanda genel sağlık kontrolüne aç karnına, hiçbir şey yemeden ve içmeden gidilmeli sekiz ile on iki saat arası bir açlık süresi olmalıdır. Genellikle rahat ve basit kıyafetler tercih edilmelidir. Mutlaka randevu alınmalı ve randevu saatinde orda olunmalıdır. Daha önce genel sağlık kontrolünden geçtiyseniz eski test sonuçlarınızı da yanınıza almalı ve doktorunuza göstermelisiniz. Aynı şekilde kullandığınız ilaçları da yanınıza almalı ve doktorunuzu bu konuda bilgilendirmelisiniz. Hamileyseniz veya hamilelik şüpheniz varsa bunu genel sağlık kontrolü başlamadan önce söylemelisiniz.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×