Kulak Ağrısından Kurtulmanın Doğal Yolları

Kasım 27, 20200Check-Up

Kulak Ağrısından Kurtulmanın Doğal Yolları

Kasım 27, 2020 0
kulak_16_9_1538542584.jpg

Kulak ağrısı, vücudun çeşitli bölgelerinde yaşanan ağrılardan dolayı ortaya çıkan bir sağlık problemidir. Zaman zaman yaşlı, genç, çocuk demeden tüm yetişkinlerde bu problem meydana gelebilir. Vücutta mevcut olan iltihap kulak ağrısı olarak kendini gösterebilir. Bu gibi durumlarda hastalığınızın daha fazla ilerlememesi için ilk olarak doktora başvurmanız gerekir. Doktora gidemeyeceğiniz durumlarda evde hazırlayabileceğiniz karışımlar ile kulak ağrılarınıza son verebilirsiniz. Kulak ağrısından doğal bir yöntem ile kurtulmanın yolları şu şekildedir;

Soğan

Soğan, insan vücuduna ve sağlık açısından da insana iyi gelen doğal bir antibiyotiktir. Her derde deva olan soğan kulak ağrılarının dindirilmesi içinde kullanılır. Kulak ağrılarınızın bir nebze olsun hafiflemesi için bir adet soğanı ikiye bölün, soğanın içini ayırarak suyunu çıkartın. Damlattığınız soğan suyunu 2 damla olmak üzere kulağınıza damlatarak bekletin. Kısa bir süre sonra ağrılarınız geçecektir.

Meyan Kökü

Meyan kökü kulak ağrılarının dindirilmesi için kullanılan en önemli ürünlerden bir tanesidir. Ancak diğer ürünler ile kullanımı kıyaslandığı zaman kulağınıza farklı bir şekilde uygulama yapılır. Meyan kökünü ve tereyağını ocakta bir süre kaynatarak kulağınızın içerisine değdirmeden dış tarafına sürerek uygulayın. Meyan kökünün sıcaklığı kulak ağrılarını hafifletir. Kulak ağrısı deyip geçmeden check up yaptırarak meydana gelebilecek çeşitli hastalıkları da önleyebilirsiniz. Check up fiyatları her bütçeye uygundur. Senede bir defa hastanelerde check up yaptırarak erken tedavi yöntemi ile risklerden kurtulabilirsiniz.

Nane             

Rahatlatıcı ve antiseptik özelliği ile bilinen nane, kulak ağrısında da kullanılan bir tedavi yöntemlerden bir tanesidir. Kulak ağrıları için nane uygulaması yaparken taze naneyi sıcak suda kaynatın daha sonrasında kaynamış nane suyunu soğumaya bırakın. Soğuyan nane suyunu kulağınıza damlatın. Ancak kulağınıza damlatırken en fazla 2 damla olmasına özen gösterin. Fazla nane suyu damlatılması kulak içerisinde iltihap oluşmasına neden olabilir. Daha sağlıklı bir yaşam için her yıl yapılan Check up testlerinden yaptırmanızda fayda vardır. Check up fiyatları 2021 yılında değişikliğe uğrayacak olup daha da yükselecektir. Bu nedenle hiç beklemeden testlerinizi yaptırmanız tavsiye edilir


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×